Show newer

Smartwatche są z nami od dobrych kilku lat. Analizujemy swoją aktywność fizyczną, badamy sen, odbieramy powiadomienia. Jednak niewiele osób zdaje sobie sprawę, jak mnóstwo informacji o nas jest przesy(...)

midline.pl/odcinek-15-mi-fit/

RT @ark_wieczorek@twitter.com

Interesujesz się tematyką prywatności, kontrolą użytkowników, rozwiązaniami open-source? Koniecznie zajrzyj do podcastu "Internet. Czas działać!" 🌎🟡🔥
internet-czas-dzialac.pl/ @it_czas_dzialac@twitter.com

🐦🔗: twitter.com/ark_wieczorek/stat

Już jutro nowy artykuł i odcinek podcastu "Internet. Czas działać!" o aplikacji Mi Fit, jeżeli ktoś z Was korzysta z opaski Xiaomi Mi Band, koniecznie obserwujcie! 🔥🟡⌚

The last contribution to #Signal's server software was on April 22, 2020. Due to the sudden commit drop to literally 0 it is no longer possible to seriously call current Signal versions fully open-source.

That has no effect on the messenger's end-to-end encryption or its overall security but it does compromise the trust in the Signal Foundation, especially when considering that they did not give any reason for not disclosing the source code.

🔗 github.com/signalapp/Signal-Se

RT @firefox@twitter.com

"Put simply, Google makes money by tracking your online movements and, consequently, that makes Chrome inherently less trustworthy than a browser run by a non-profit."

mzl.la/2PQgPkD

🐦🔗: twitter.com/firefox/status/136

patronite.pl/internet-czas-dzi

Polecam bo chłopaki robią naprawdę dobrą robotę!

Dziś ich wsparłem :) zrób to samo bo są kopalnią wartościowej i przydatnej wiedzy.

Zapraszamy wasze pociechy na naszą prelekcję w ramach konferencji online Digit4Kids, która odbędzie się 20 marca 2021.
Konferencja jest bezpłatna!

Naszym tematem będzie sztuczna inteligencja, która już dawno przejęła nad nami kontrolę. Opowiemy o uzależniających aspektach technologii.

fb.watch/43elPrM9kW/

Dla wszystkich, którzy chcieliby wyrazić wsparcie i dać nam znak, że poruszamy ważne tematy, uruchomiliśmy konto na Patronite. 💛

patronite.pl/internet-czas-dzi

Trudno o coś, co bardziej ujawnia dwulicowość korporacji technologicznych, niż DRM. W przekazach marketingowych wielu firm technologicznych możemy nasłuchać się pięknie brzmiących bzdur, jakoby odpowi(...)

midline.pl/odcinek-14-drm/

Szykuje się ciekawy materiał o sztucznej inteligencji, która już dawno przejęła nad nami kontrole pod postacią algorytmów rekomendujących treści.

Show thread

Nawiązując do ostatniego odcinka internet-czas-dzialac.pl/f-dro poniżej przedstawiamy świetną listę aplikacji, które warto pobrać z F-Droida: divestos.org/index.php?page=re

A już w piątek odcinek o DRM! 🔥🔥🔥

Heh, długowieczność smartfona zależy od tego czy będziemy jego administratorem, a nie tylko użytkownikiem.

@antyweb@twitter.com

antyweb.pl/dlugowieccznosc-sma

Obóz dla Klimatu po raz pierwszy na Mastodonie! Chcemy dołożyć się do rozwoju tej społeczności, ponieważ wierzymy, że warto wspierać oddolne, niekomercyjne portale społecznościowe. Mamy nadzieję, że coraz więcej osób i inicjatyw będzie przechodzić z mainstreamowych platform do fediverse!

Ekosystem aplikacji na Androida nie kończy się na Google Play Store. W tym odcinku omawiamy nasze ulubione aplikacje z alternatywnego, nastawionego na prywatność "sklepu" z aplikacjami, gdzie wszystki(...)

midline.pl/f-droid-aplikacje-a

Dzisiaj obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu. Pamiętajcie nie oddzwaniać na nieznane numery, zwłaszcza na numery zagraniczne. Dzisiaj dostaliśmy "głuchacza" od numeru z Mali 🇲🇱

Uważajcie na pułapki kosztowe! spamcalls.net/pl/number/223945

[2/2] Na szczęście istnieją takie rozwiązania jak WebArchive, gdzie często możecie się dokopać do nieistniejących już podstron, albo "zapisać" jakąś podstronę na przyszłość:

web.archive.org/web/2020032907

a tutaj link do działającego formularza:

dyzurnet.pl/zglos-nielegalne-t

Show thread
Show older
101010.pl

The social network of the future: No ads, no corporate surveillance, ethical design, and decentralization! Own your data with Mastodon!