Zapraszamy wasze pociechy na naszą prelekcję w ramach konferencji online Digit4Kids, która odbędzie się 20 marca 2021.
Konferencja jest bezpłatna!

Naszym tematem będzie sztuczna inteligencja, która już dawno przejęła nad nami kontrolę. Opowiemy o uzależniających aspektach technologii.

fb.watch/43elPrM9kW/

Dla wszystkich, którzy chcieliby wyrazić wsparcie i dać nam znak, że poruszamy ważne tematy, uruchomiliśmy konto na Patronite. 💛

patronite.pl/internet-czas-dzi

@Eryk Librem wydaje się być wydajniejszy, szkoda, że te urządzenia to cały czas plastikowe bryły

@michal @trojkat dziwne, że nie wspomnieli o DeltaChat zwłaszcza autorzy ProtonMaila 🤔

Trudno o coś, co bardziej ujawnia dwulicowość korporacji technologicznych, niż DRM. W przekazach marketingowych wielu firm technologicznych możemy nasłuchać się pięknie brzmiących bzdur, jakoby odpowi(...)

midline.pl/odcinek-14-drm/

Szykuje się ciekawy materiał o sztucznej inteligencji, która już dawno przejęła nad nami kontrole pod postacią algorytmów rekomendujących treści.

Show thread

Nawiązując do ostatniego odcinka internet-czas-dzialac.pl/f-dro poniżej przedstawiamy świetną listę aplikacji, które warto pobrać z F-Droida: divestos.org/index.php?page=re

A już w piątek odcinek o DRM! 🔥🔥🔥

Heh, długowieczność smartfona zależy od tego czy będziemy jego administratorem, a nie tylko użytkownikiem.

@antyweb@twitter.com

antyweb.pl/dlugowieccznosc-sma

@barszczyk To jest dobre pytanie, podejrzewamy, że w sporej części tak. Wypowiedzi programistów z big techu, którzy izolują swoje dzieci - świadczą że są świadomi zagrożeń. Można posłuchać w dokumencie Social Dilema.

Obóz dla Klimatu po raz pierwszy na Mastodonie! Chcemy dołożyć się do rozwoju tej społeczności, ponieważ wierzymy, że warto wspierać oddolne, niekomercyjne portale społecznościowe. Mamy nadzieję, że coraz więcej osób i inicjatyw będzie przechodzić z mainstreamowych platform do fediverse!

Ekosystem aplikacji na Androida nie kończy się na Google Play Store. W tym odcinku omawiamy nasze ulubione aplikacje z alternatywnego, nastawionego na prywatność "sklepu" z aplikacjami, gdzie wszystki(...)

midline.pl/f-droid-aplikacje-a

Show older

Internet. Czas działać!'s choices:

101010.pl

The social network of the future: No ads, no corporate surveillance, ethical design, and decentralization! Own your data with Mastodon!