Gdy korporacyjna platforma uzyskuje monopol, może sobie pozwolić na codzienne uprzykrzanie życia jej użytkownikom. Opowiadamy o aplikacjach, które pozwalają odzyskać komfort korzystania z popularnych (...)

internet-czas-dzialac.pl/odcin

@midline
Eh no może i dam invidiousowi kolejną szansę. Moim z nim problemem jest to że jak czegoś nie zdążę obejrzeć to przy następnym odpaleniu przeglądarki film może się już nie załadować i nie ma żadnej informacji co to był za film. Ale może te playlisty uratują sprawę, nie wiedziałem że można je tam tworzyć.

@midline
Tak. Pamiętam że przestałem używać po tym jak któryś raz wypadł mi jakiś filmik z kolejki bo po prostu musiałem skasować zakładkę w której był odpalony. Powrót do przerwanej treści też jest uciążliwy. Wyszukiwanie filmiku od nowa i szukanie momentu w którym przerwałem. A ja czasem jednej rozmowy wysłuchuję np w trzy dni jak jest długa...

@kuba
@midline

Czyli pewnie jakieś ustawienia przeglądarki u mnie kolidują jak zawsze :) usuwanie ciasteczek? Nie wiem, jeszcze pare miesięcy temu próbowałem regularnie używać ale się zniechęciłem potem.

@kuba
Wiesz jak ja nawet nie wiem czy to bug czy norma albo jakiś mój błąd itd to nie lubię zamieszania wprowadzać.
@midline

@rogatywieszcz @midline To nie jest zamieszanie. Wyobraź sobie, że stworzyłeś jakiś projekt cyfrowy i wierzysz w jego misję. Ktoś chce z tego korzystać, napotyka przeszkodę i porzuca ten projekt i Ci nie mówi, co poszło nie tak. Wtedy nie masz jak tego zaadresować i najpewniej jeszcze 100 osób napotka ten sam problem i porzuci bez sygnalizowania buga.

@rogatywieszcz @midline

A jak zgłaszamy problem to autor może coś zaradzić, a inni użytkownicy którzy napotykają ten bug mogą zobaczyć, że to nie kwestia ich setupu, tylko coś bardziej ogólnego. I wszyscy zyskują! :D

@midline invidious jest całkiem OK. Postawiłem nawet serwer : invidious.citizen4.eu. Ale kazdy taki wynalazek to z jednej strony karmienie korporacji a z drugiej jak siedzenie na wulkanie - w każdej chwili może wyleciec w powietrze - zostanie zablokowany - i wszystkie opublikowane linki będą tylko problemem a nie ułatwieniem.

@miklo @midline

Każda instancja Indivious jest przydatna bo pozwala obejrzeć dany materiał bez śledzenia przez Google, a jeżeli jest ciekawy to go ściągnąć. Te ostatnie można potem repostować na PeerTube czy Lbry.

@miklo @midline najs! Na czym polegał problem, który wcześniej napotkałeś?

Teraz side quest dla mnie: zapakować Scribe pod @yunohost

@kuba @yunohost @midline ogólnie na tym, że ten dockerfile wrzucił ktoś inny niż autor scribe a autor tego w ogóle nie testował. Tu więcej: mastodon.technology/@edwardlov…

@midline Z fajnych projektów tego typu jest też podsync (github.com/mxpv/podsync). Umożliwia konwersję filmów z YT do formy podcastu i subskrybowanie kanałów YT z aplikacji podcastowych.

Co jeszcze lepsze to podsync współpracuje nawet z wbudowanym klientem podcastowym z iOS :)

Jak ktoś, tak jak ja, lubi słuchać wywiadów czy podcastów, które są dostępne tylko na YT to musi to szczerze polecam wyprobówać..

@hlukasz nawet nie wiedziałem że tego szukałem 😀 dowolny client podcastów ogarnia to co wystawia podsync?

@arty Niestety nie wiem, bo nie testowałem, korzystam z wbudowanego w iOS. Ale skoro on działa to inne też powinny.

@midline Zainstalowałem sobie Privacy Redirect i jestem pozytywnie zaskoczony, że podmienia nawet osadzone wideo YouTube na Invidious.

@midline Nadrabiam zaległości - świetna lista aplikacji. Od siebie mogę dorzucić aplikację Nuclear nuclear.js.org/ - alternatywa dla Spotify i innych platform streamingowych.

@arkadiusz_wieczorek @midline Dostępni dostawcy to: YouTube, Audius, Bandcamp, Invidious, Soundcloud, Jamendo, iTunes Podcast. Autor raczej nie doda Spotify ze wzgledu na używany przez nich, własnościowy JS (taka informacja była na githubie), ale jest kilka zapytań o to, a program ciągle się rozwija, więc może jest szansa.

@ctarx @midline wymieniliśmy w artykule Spotiflyera, taka drobna proteza, pobierasz muzykę z Spotify z użyciem song linków

Sign in to participate in the conversation
101010.pl

The social network of the future: No ads, no corporate surveillance, ethical design, and decentralization! Own your data with Mastodon!