Follow

Otwarte standardy technologiczne są tworzone po to, aby ułatwić powstawanie konkurencyjnych produktów i wzmagać interoperacyjność pomiędzy naszymi urządzeniami i aplikacjami. Niestety od długiego czas(...)

internet-czas-dzialac.pl/odcin

@midline
To sie moze przydac do planowanego procesu antytrustowego przeciw wielkiej czworce tj bigtech 1.0.

Cc @kuba
Cc @arkadiusz_wieczorek

Pozniej sprobuje was zaprosic do podcastu kolegi z usa. Moze chciec wysluchac waszej opinii i przedstawic ja swoim sluchaczom. Sprobujemy was tam lekko zareklamowac.

@midline @kuba @arkadiusz_wieczorek

Sprobujcie napisac o tym co sie nie podoba w dzialaniu bigtechu do rep amy klobuchar ale koniecznie na profil prywatny. Ona ma sie tym zajmowac. Na razie czworka ale bedziemy postulowac zeby rozszerzyc do 5u.

@kuba

Czlonkini amerykanskiego kongresu bedzie szefowa procesu antytrustowego z ramienia kongresu przeciw 4m lub 5u.

@midline @arkadiusz_wieczorek

@kuba
Tak w pierwszej wersji to dotyczy giggla twattera apla amazona. A jest postulat zeby dolaczyc tez microsoft.

@kuba
Nie wiem czy sie uda bo 4ch bylo najwiekszymi sponsorami zwyciezcy w ostatnich wyborach ale moze warto sprobowac.

@kuba

Mysle o otwartym liscie calej branzy plus konserw plus pewna osoba ktora stworzyla precedens przeciw farcebagowi rzed polskim sadem i tym samym w unijnej linii orzeczniczej. Pozniej was z nim poznam jesli zainteresowani. To polak. Dobry gosc. Twardy i madry.

@midline @arkadiusz_wieczorek

@kuba @midline @arkadiusz_wieczorek
Zaczal juz z nimi wygrywac a prezes farcebaga na europe zesral sie na teczowo.

W najnowszym odcinku podcastu "Internet. Czas działać!" opowiadamy o korporacyjnej praktyce zapoczątkowanej przez firmę Microsoft, wewnętrznie nazywanej "Embrace, Extend, Exterminate". Nie obyło się, bez sterty technologicznych dygresji, serdecznie zapraszam! 🔥😉

@midline

super odcinek

"Cortana. Create React app" powaliło mnie XD

@midline Ja nawiąże do waszej prośby o wsparcie na patronite. Rozważam takowe, ale póki co mam poważne wątpliwości związane z tym, że materiały nt prywatności, praw użytkowników, wykorzystywania nas przez korpomedia promujecie w ogromnej większości za pomocy tychże właśnie korpomediów. W których nie ma ani linków do tych wolnych-etycznych mediów (poza linkami na YT) ani nie ma opcji pobrania materiałów offline ani przede wszystkim brak tej postulowanej prywatności. I co wy na to ?

@xaphanpl @midline Nie chodzi o to że tutaj mogę (to jakby oczywiste oczekiwanie wobec takiego projektu). Chodzi o to że "tam" (w korpomediach) nie ma przed/po materiałach/w metadanych/opisach przekazu w rodzaju "jesteśmy tu nie dlatego że popieramy model biznesowy tego medium i chcemy się pod niego podłączyć, ale dlatego, że go nie popieramy a bycie tutaj jest tylko drogą ,żeby was zabrać tam (tu adresy) gdzie będziecie uczestnikami zmiany a nie czyimś produktem."

@xaphanpl @miklo @midline Filmiki nie działają na Chromium. Kodowane własnościowym kodekiem?

@midline
btw czy peertube transkoduje wszytko do jakiegos jednego wspólnego kodeka czy po prostu streamuje to co jest w pliku ?
@siloam @xaphanpl

@miklo @midline @siloam @xaphanpl transkoduje za pomocą ffmpeg wszystko co jest zuploadowane. Robi pliki dla różnych rozdzielczości i dobiera odpowiedni bitrate

@kuba @miklo @midline @xaphanpl

video.internet-czas-dzialac.pl/client/standalone/videos/video-embed.2111a1395a82b22a538a.bundle.js:2 VIDEOJS: ERROR: (CODE:4 MEDIA_ERR_SRC_NOT_SUPPORTED) The media could not be loaded, either because the server or network failed or because the format is not supported. Et {code: 4, message: "The media could not be loaded, either because the …rk failed or because the format is not supported."} W zakładce Network nie ma błędów, więc na 100% to kwestia kodeków.

@siloam @miklo @midline @xaphanpl korzystamy z domyślnych ustawień Peertube, które wykorzystują kodek h264. Czy Twój setup nie wspiera tego kodeka?

Kolejny obszar roboczy - zbadać opcję alternatywnych konfiguracji peertube'a, aby pozwalał na pobieranie za pomocą otwartych kodeków.

Trzymacie nam poprzeczkę wysoko, doceniam to! :D

@kuba @miklo @midline @xaphanpl Na Chrome działa, a na Chromium na Windows brakuje kodeka. Pewnie w Chrome jest dołączany w instalatorze przeglądarki. W Chromium w sumie mogliby dorzucić x264. Za to podcasty działają bez zarzutu :)

@siloam huh. A działa Ci jakaś mainstreamowa strona z video na Chromium na Windowsie?

@kuba Testowałem na yt i część filmów działa, a część nie. Działają te, które mają wersję kodowaną w kontenerze webm (vp8 i vorbis). Na FB w ogóle nie działają filmiki na Chromium. Tam pewnie jest tylko h264.

@miklo @midline @xaphanpl Jakie kodeki są użyte do zakodowania obrazu i dźwięku? To na pewno nie jest błąd sieci.

@miklo W skrócie to ma się tak: jakbyśmy roznosił ulotki o zdrowym odżywianiu, to zostawialibyśmy je w Macdonaldzie, a nie w lokalnym warzywniaku czy sklepie ze zdrową żywnością :)

Innymi słowy: to właśnie na tych korpo mediach są ludzie, którzy najbardziej w naszej ocenie potrzebują dowiedzieć się o rzeczach, które mamy do przekazania.

Dodatkowo robimy absolutnie 100% co w naszej mocy, aby hostować rzeczy samodzielnie i dawać użytkownikom możliwość oglądania nas bez poświęcania swojej prywatności czy wymuszania jakichś zgód. Linki na social media wrzucamy do naszej własnej strony, gdzie domyślnie jest osadzony player Peertube i Funkwhale, oraz linki do korpoplatform, jeżeli ktoś takie chce

Jeżeli jest coś więcej, co możemy zrobić aby ułatwić oglądanie naszych treści poza korpo platformami, daj znać, na pewno to rozważymy! Być może warto abyśmy napisali jakiś poradnik? 🤔

@miklo Ach. No i NIGDY. PRZENIGDY nie damy kasy facebookowi, linkedinowi czy jakiejkolwiek innej korpo socialmediówce za "promowanie" naszych postów czy za cokolwiek innego.

@midline No dobra.. spróbujmy wyprostować te metafory:
1. Jeżeli roznosicie po MCdonaldach ulotki o zdrowym odzywianiu to dlaczego w sklepie ze zdrową żywnością podajecie w ogóle adresy MC Donaldów ?
2. Żeby zostawiać w Md ulotki musicie tam regularnie sami przesiadywać i godzić się na to że wasza ulotka jest częścią ich menu.
3. Na niektórych waszych ulotkach w Md w ogóle nie widzę odniesień do zdrowej żywności: >>>

@midline w wykładzie dla digit4kids była godzina o korpomediach - cyfrowych narkotykach i ani jednej minuty o tym, że (i gdzie) są alternatywy.
Jeżeli wasze materiały w korpomediach mają jakkolwiek ruszyć ludzi do działania/zmiany (bo zdaje się taka jest nazwa projektu...) to wg mnie powinny być tak skrojone, żeby z nich jednoznacznie wynikał kierunek tego działania.
Czyli np. materiały w korpo są tylko trailerami które na końcu linkują do pełnych wersji poza korpo >>>

@midline z krótkim wytłumaczeniem dlaczego tak.
A jeśli uważacie że ludzie tego nie kupią to chociaż początek / koniec każdego podcastu/video z jakimś krótkim przesłaniem po co to wszystko i przekonującym CTA do obejrzenia tego samego materiału jednak gdzie indziej.
I w drugą stronę analogicznie. Jeżeli np. ktoś już jest/wszedł na mastodona to wytłumaczcie mi do czego mu tam jest potrzebny link do waszego YT (zamiast tylko do peertube z ta samą zawartością) ? >>>

@midline Albo tracker w postaci osadzonego postu z twittera na waszej stronie...
Co do poradników to bardzo dobry pomysł - samo opowiadanie jak coś działa czy powinno działać skłoni do działania tylko nielicznych. Ale jak dostaną konkretne przepisy to na pewno będzie ich więcej.
Poradniki, tutoriale (np wcześnejszy czy rozszerzony dostęp do nich ) mogą być też lepszym argumentem do sponsorowania projektu niż np prywatny kanał TG

@miklo @midline Tracker został usunięty, wkradł się przez przypadek, ponieważ wrzucanie snippetu z Twittera w open-sourceowym Ghoście powoduje osadzenie skryptów TT, zamiast umieszczenia treści wiadomości.

@arkadiusz_wieczorek @miklo @midline tutaj mea culpa, byłem przekonany że osadzenie tweeta nie będzie się wiązało z zaciąganiem skryptów twitterowych, ale jak widać Ghost jest pełen niespodzianek 🙄 W międzyczasie pracujemy nad własną platformą, która da nam 100% kontroli nad blogiem. Aktualnie mamy jakieś 98% i takie babole czasem wychodzą. Dzięki za czujność @miklo! Nasz blog powinien być zawsze w 100% pozbawiony trackerów i nie ma tu wymówek

@arkadiusz_wieczorek @miklo @midline Pousuwaliśmy co tylko znaleźliśmy i dodaliśmy bardzo surowe CSP, które złapie wszystko, co mogliśmy pominąć. Good call!

@midline

Najlepszym, niezniszczonym jeszcze przez Embrace, Extend & Exterminate przykładem tego jest e-mail: użytkownik może założyć konto u innego dostawcy i nadal może korzystać z tych samych aplikacji co dotychczas, oraz rozmawiać z tymi samymi ludźmi.

Akurat tutaj się muszę nie zgodzić.

Sign in to participate in the conversation
101010.pl

The social network of the future: No ads, no corporate surveillance, ethical design, and decentralization! Own your data with Mastodon!