Follow

Ciekawe jak na przestrzeni lat zmienia się nastawienie do .a. Jeszcze kilka lat temu posiadanie konta było rzeczą pozytywną a wręcz pożądaną. Dziś sporo osób patrzy na FB jak na zło konieczne. Są też tacy (w tym ja) którzy widząc złe praktyki giganta postanawiają opuścić ciepły kącik i przenieść się np. na Mastodona. Innym rozwiązaniem jest zaciemnianie, tj. podawanie nieprawdziwych danych. Dla niektórych ta druga opcja to jedyna szansa na utrzymanie kontaktu ze znajomymi.

Jakby nie było: bądźcie czujni i wybierajcie miejsca waszego pobytu online tak abyście potem nie żałowali 😉

@michal Przeniesienie się na inną platformę to coś, na co może sobie pozwolić tylko celebryta za którym pójdą setki/tysiące osób lub osoba używająca social media do kontaktu w jedną stronę… Ja przestałem korzystać z Facebooka, gdy zauważyłem że nie jest mi on potrzebny. Po jakimś czasie założyłem nowe konto dla jednej grupy, ale szybko przestało być mi potrzebne, gdy grupa wyemigrowała na Discorda… Wydaje mi się, że nie potrzebuję kompleksowego rozwiązania w stylu Facebooka czy Friendiki (której kibicuję), wystarcza mi mikroblog i komunikator

@m4sk1n @michal Ja długo jechałem na swoim alterego na fb, ale zmęczyło mnie to. 2 lata słuchania od członków jednej z organizacji w jakiej się udzielam, że przecież muszę mieć fb do komunikacji.. no i wiem co tam słychać tylko dzięki temu, że jedna z bardziej aktywnych osób ma Telegrama i chce bym się włączał.. (w praktyce wypadłem trochę z obiegu przez to + lekki brak czasu). Teraz wszedłem do zarządu innej organizacji i już znowu muszę słuchać, że 'kuuurde byłoby dużo wygodniej, załóż sobie jakieś fakekonto blabla' 😖 🤮 no i chyba się złamię, ale jeszcze kilka dni dam sobie na kręcenie nosem..

@michal Mnie facebook zaczął denerwować już dawno, najpierw rozwiązałem to dwoma kontami (jednym do messengera a drugim do śledzenia interesujących mnie rzeczy). Ale podejście facebooka do prywatności, niechronologiczna oś czasu i aplikacje które da się używać tylko w wersji lite przebrały miarę. Przeniosłem się na twittera, a później zacząłem używać mastodona i tak tu zostałem. Przy messengerze zostałem głównie z powodu grupy gdzie mam ludzi ze szkoły i często wymieniamy się tam informacjami, ale mimo to messengera używam tylko w przeglądarce (w sandboxowanej karcie oczywiście). Nawet przyzwyczaiłem się do tych dziwnych spojrzeń gdy mówię że nie mam messengra na komórce. No cóż moi znajomi musieli przyzwyczaić się do frazy ‘’Włącz bluetooth’’ za każdym razem gdy mamy sobie wysłać jakieś zdjęcia. Na moje szczęście prawie wszystkie osoby na komunikacji, z którym mi zależy udało mi się namówić na signala.
Więc jestem sobie w położeniu gdzie mało używam facebooka i prawdopodobnie usunę go wcześniej czy później.

Sign in to participate in the conversation
101010.pl

101010.pl czyli polska instancja Mastodon.

Co nas wyróżnia?
- Serwer w Polsce.
- Długość wpisu powiększona z 500 do 2048 znaków.
- Trendy w tagach
- Wbudowany Jabber/XMPP z integracją na stronie.
- Wbudowana wyszukiwarka przeszukuje całość statusów, a nie tylko nazwy użytkowników i tagi.
- Obsługujemy formatowanie tekstu.
- Posiadamy własny przekaźnik dla każdego kto chce wymieniać z nami tooty: https://relay.101010.pl/