(Peertube) nie chce mi działać w tle. Wy też tak macie ?

Dziś testuję aplikację na Androidzie między 3 kontami e-mail na dwóch smartfonach. Zauważyłem, że poczta na int.pl z dużym opóźnieniem wysyła zaszyfrowane wiadomości. Zwykłe idą od razu. Ciekawe.
Poczta z gmaila i o2 działa na bieżąco.

Dzisiaj testuję wideorozmowy na xmpp na dwóch urządzeniach. Jedno mam podłączone mobilnie a drugie przez WiFi. Jeśli korzystam z tego samego serwera działa bez problemu. Gdy łączę się z dwóch różnych to nie mogę się połączyć. Niby się łączy, ale nie działa. Czat oczywiście działa. Na obu urządzeniach korzystam z tego samego programu (Android 10 i 11, Blabber.im). Czy ktoś miał podobny problem ?

Czy w Mastodonie można zmienić kolejność wyświetlania wiadomości? Wolałbym nowe mieć na dole.

już chyba działa w pełni :) albo odpływ 🤔

Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku. Miałem dużo czasu i szukałem alternatywy dla . Moją uwagę skupiły dwie społeczności * i . Po zapoznaniu się z nimi wybrałem friendica'e.
Później zacząłem szukać apki dla niej. Niestety nie przypadły mi do gusty. Skończyło się na skrócie do friendica'y na pulpicie. Działa wyśmienicie na przegladarce na pełnym ekranie.
Teraz próbuję zainteresować tym znajomych. Jak wiecie nie jest to łatwe zadanie.
Między czasie lobbuje w sprawie używania a. Małymi kroczkami idę do przodu.
Oby tern Rok był rokiem wolnego oprogramowania. Kto wie może dołoży do tego swoją cegiełkę.

Ostatnio przetestowałem konta pocztowe email (za free) pod względem bezpieczeństwa 2FA (jednorazowe hasła-token i klucz FIDO U2F) i braku reklam (lub znikomej jej ilości). Najlepiej poza Gmail wypadły tutanota.com (można wyłączyć domyślne szyfrowanie poczty) i zoho.com.

Poczta PL bez reklamy, ale bez 2FA to int.pl .

Tak ku przestrodze. Używanie klucza FIDO U2F na poczcie Onet grozi utratą konta. Nie ma tam haseł odzyskujących konto, ani możliwość dołączenia kolejnego klucza U2F. Uszkodzenie, zagubienie klucza U2F oznacza utratę konta pocztowego Onet. Sprawa zgłoszona do działu technicznego Onetu.

Czy słyszeliście o . To nowy komunikator, który nie wymaga podawania numeru telefonu ani e-maila.

getsession.org/

Do przechowywania haseł polecam menedżera haseł , który jest dzieckiem i ładnie integruje się z przeglądarkami za pomocą wtyczki KeePassXC-Browser. Temat omówiony przez

niebezpiecznik.pl/post/keepass

Mario boosted

Emulacja kluczy FIDO U2F, WebAuthn działa na przeglądarkach Mozilla Firefox, Google Chrome i Safari.
krypt.co

Oczywiście w połączeniu z apką na Androida Krypton Authenticator.
Co generalnie chroni przed phishing'iem.

Mario boosted
Mario boosted
101010.pl

The social network of the future: No ads, no corporate surveillance, ethical design, and decentralization! Own your data with Mastodon!