Follow

W stulecie urodzin mistrza Lema, klasyczna pozycja. Tu jeszcze w fenomenalnej realizacji audiobooka. Polecam.

· · Web · 3 · 2 · 6

To jest fabuła na zacny film s-fi. Niestety, nie do zrealizowania, nie z powodów technicznych, ale z powodów ideologicznych...
Za to powstaje gra. Polskie studio Starward Industries to robi.
Ps. Żebym tylko karty graficznej nie musiał zmieniać...

@mahtan Potwierdzam! I czytałem, i słuchałem. Audiobook youtu.be/ot4OYLeJJls naprawdę zacny 🤩

@lechbaczynski @mahtan Czekam na Limes inferior jak nagrają polscy politycy. to było by coś

@pronto
Politycy pasują do każdej powieści Zajdla...
My coraz częściej żyjemy jak w Paradyzji, a oni robią wszystko żebyśmy się nie wyzwolili z tego sztucznego świata...

@pronto @mahtan W międzyczasie proponuję na Audiotece opowiadanie Decyzja z antologii Nowoświaty :)

@lechbaczynski @mahtan trudna decyzja.

"Przedostatnim opowiadaniem, czyli siódmym, jest 'Decyzja' Lecha Baczyńskiego. Tutaj znowu wracamy do mrocznej wizji przyszłości - ludzie żyją pod kopułą, która chroni ich przed szarą masą. Początek był bardzo niepozorny, bo skonstruowanie intrygujące świata to za mało, potem jednak autor zgrabnie zaprezentował jeden z odwiecznych dylematów ludzkości, emocje kontra racjonalizm. I to było naprawdę dobre zagranie. A przy okazji pokazał mimochodem jak istotna jest umiejętność udzielania pierwszej pomocy."

zawsze chciałem zapisac się na kurs szycia (przy okazji pierwszej pomocy)

@thinkofher Może nie
precyzyjnie się wyraziłem. Mogą to być także lub przede wszystkim powody finansowe. Na ten hipotetyczny film mogą nie przyjść kobiety oraz różne mniejszości. W fabule opowiadania występują tylko biali mężczyźni... Można zrobić oczywiście "kreatywną" fabułę i pododawać tu i ówdzie.. Tak jak Ari Folman w "Kongresie"... Ale osobiście mi to by nie odpowiadało.

@mahtan Takie czasy wtedy były. Ale ekranizacje mają to do siebie, że mogą umiejscowić dane dzieło w obecnych realiach kultorowo-społecznych. Nie przypominam sobie, żeby Lem explicit pisał w Niezwyciężonym, że ten i ten to biali heteroseksualni mężczyźni. Nie widziałbym problemu, gdyby główny bohater miał inny kolor skóry, albo był kobietą, tak jak to zrobił Netflix w wiedźminie na przykład z bohaterami drugoplanowymi.
Sign in to participate in the conversation
101010.pl

The social network of the future: No ads, no corporate surveillance, ethical design, and decentralization! Own your data with Mastodon!