+14.8% #Mastodon followers in one single month.

Way more followers on Mastodon than on Twitter for my first time.

Also bumping the number of accounts I follow.

#EU with its own #PeerTube and Masto instance.

What a month. 😉
Thanks Elon!

#decentralization

Free Software Foundation Europe upubliczniło dzisiaj list otwarty podpisany wspólnie przez 37 europejskich organizacji, skierowany do UE w celu zapewnienia możliwości instalacji dowolnego oprogramowania na własnym sprzęcie, prawa do naprawy własnego sprzętu itp.

Wszystkie próby i kroki w te stronę są przydatne i potrzebne.
fsfe.org/news/2022/news-202204

#Libadwaita color api is one of the coolest thing GNOME and associates have ever done, it changes the backgroud colors of the apps, but also the menus, fonts... it is so freaking cool. Some apps look stunning, i love the new text's preferences interface.

Damn #GNOME looking really good.

I have to say, team did a great job with port to and . Also google cast seems to be working a lot better than before :)

FYI for newbies 

Twitter has algorithms to get you engaged. Mastodon does not. So in order to enjoy Mastodon you have to take some time to reach out and find content and follow folks that you enjoy. Don't expect Mastodon to send you random popular posts to keep you engaged, you have to curate your own feed. But this is good! It gives you control.

#NewHere

Co myślicie o ? Wydaje się fajną alternatywą dla peertube (chociaż na trochę innej zasadzie). Jedyny problem jaki zauważyłem to lekkie problemy z jakością wideo 🤔.

Wyszło dzisiaj nowe Ubuntu LTS - 22.04. Z czystej ciekawości zainstalowałem obok mojej fedorki i wrażenia mam raczej negatywne. System jako tako działa ale co chwilkę wyskakują powiadomienia, że wystąpił wewnętrzny błąd systemu. Firefox jest teraz snapem i uruchamia się 20 sekund! Po 15 minutach zniknęło z powierzchni mojego dysku :)

Moje odkrycie miesiąca - Tootle.
Bardzo fajny klient mastodona do . Jeszcze jak przeportują na Gtk4 to będzie cud miód.

flathub.org/apps/details/com.g

RT @lsnienie
Widzicie jakiegoś prokremlowskiego szura, który jedzie z prowojennym kontentem, to możecie go normalnie na policję zgłosić. Nie krępujcie się, kochane i kochani.

Macie jakiś fajny sposób na filtrowanie feed'u federalnego? Fajne by było mieć możliwość obserwowania tylko konkretnych instancji albo kategorii.

OBS Studio 27.2 introduces official Flatpak support and additional refinements for Linux users!

news.itsfoss.com/obs-studio-27

#Linux #OpenSource

💖🐾 LUCAS I ALVIN - SŁODKIE ROZRABIAKI POLECAJĄ SIĘ DO ADOPCJI🐾💖
Lucas i Alvin to ok. 4 miesięczne maleństwa. Maluchy są zdrowe, silne i bacznie rozglądają się za nowymi, kochającymi domkami. Kociaki są cudowne, bardzo kochane, miziaste, pełne energii, ciekawe świata, uwielbiają zabawy i głaski.
Do adopcji jest 2 czarnych kawalerów. Z uwagi na ich młody wiek idealna byłaby adopcja w dwupaku, lub dom z innym kociakiem, żeby mogły wraz z nim uczyć się i dorastać🐈🐈.
Kwestie zdrowotne:
🐾 odrobaczone
🐾 odpchlone
🐾 testy FIV/FELV ujemne
Szukamy odpowiedzialnego domu niewychodzącego, z zabezpieczonymi oknami/balkonem. Obowiązuje wizyta przedadopcyjna i umowa. Maluchy obecnie znajdują się w DT w Warszawie), ale w razie potrzeby pomożemy z transportem.
📞 Kontakt w sprawie adopcji lub priv:
- Jowita 737 636 273
- Marta 572 263 451
- Natalia 726 043 413
(jeśli nie odbieramy, prosimy o sms z imieniem kotka - oddzwonimy)
🙏 Jeżeli uważasz, że to co robimy ma sens, prosimy wesprzyj nas karmą, wpłać grosik na leczenie zwierzaków, lub chociaż udostępnij. 🙏🐾
Link do zrzutki: zrzutka.pl/6tes3j

Chyba pierwszy raz cieszę się z tego, że pomorskie ma ferie jako ostatnie. Reszcie życzę miłego powrotu na stacjonarne :D

Obstawiamy kiedy znowu zdalne?

I've been using @e_mydata /e/os for last 2 days. At first I was afraid that I wouldn't find the applications I needed in the store but there is almost every popular app avaliable! (Except for my bank's mobile app which kinda sucks). In general it's really stable and overall experience is decent but UI isn't 100% consistent. Some apps feel native but some others are simmilar to these from android ~4. I plan to stick with it for the whole month unfortunately it's not avaliable for my main phone and i use this "ancient" galaxy s7 with broken glass :D

Summarizing for now i'd recommend it for all freaks like me that care about privacy and hate google monopol :P

Usunąłem wczoraj fejsa, nawet nie wiecie jak się dobrze z tym czuję 😎 . Chociaż boję się trochę, że gdzieś się logowałem przez fb i stracę potencjalnie ważne konto XD. W sumie muszę przyznać facebookowi, że to dobra strategia na uzależnienie użytkowników od platformy

FOSDEM 2022 is this weekend, Feb 5-6, and we can’t wait! Make sure you stop by our booth for fun GNOME info and links and join us on chat during the conference. stands.fosdem.org/stands/the_g

@fosdem #FOSDEM #FOSDEM2022

101010.pl

The social network of the future: No ads, no corporate surveillance, ethical design, and decentralization! Own your data with Mastodon!