A ponieważ tu dużo programistów, to powiedzcie mi dobrzy ludzie, czy trudno jest coś takiego zrobić? Chodzi o to, że na stronie internetowej zastosowany jest atrybut aria-hide=:true" i trzeba byłoby mu przestawić na "false". Wyjaśniam przy okazji, że ARIA to taki zestaw atrybutów mających podwyższać dostępność cyfrową. Niestety - czasem ktoś używa ich źle i wtedy są katastrofą dla dostępności. Tu o tym piszę: https://informaton.blog/2021/02/17/aria-to-wrog-dostepnosci/
Dla deweloperek/deweloperów to jest na pewno łatwe. Wystarczy usunąć ten atrybut z kodu. Tylko trudno negocjować ze wszystkimi, którzy robią taki fuckup. Chodzi mi zatem raczej o doraźne rozwiązanie, czyli przypięcie elementu z powrotem do drzewa dostępności. Jakaś skryptozakładka czy coś... @rysiek
@jaczad ach, no tak myślałem.
Tak, skryptozakładka nie powinna być strasznym problemem.
Ten bookmarklet powinien wystarczyć. Wystarczy go dodać do zakładek jako 'adres' i kliknąć na stronie gdzie są elementy aria-hidden które chcesz zobaczyć.
@jaczad @rysiek
no ja mam tu trochę problem jak to sensownie wytlumaczyć.
Treść strony https://gist.githubusercontent.com/rrxxbb/50157e36ca6988a145b1ea4d80b642dc/raw/c56cd7a55f1b77197e78663ca971ccb3c040c70b/gistfile1.txt musisz skopiować i dodać do przeglądarki jako zakładkę.
W zakładce zamiast adresu URL wklejasz to co zaczyna się od javascript: aż do samego końca.
Po dodaniu, możesz tą zakładkę otworzyć na kazdej stronie z arią. Nie spowoduje ona przejścia na inną stronę, ale spowoduje odkrycie ukrytych elementów.
Daj znać czy to ta instrukcja jest wystarczająca :-).
@jaczad pytasz o to, czy trudno dla:
- developerów/administratorów tej strony?
- użytkowniczek i użytkowników odwiedzających tę stronę?