@XRPolska Wszystko pięknie, ale jakie są postulaty tych protestów? Nie oglądałem tego od deski do deski, więc może coś pominąłem, ale z tego co widziałem to były tylko piękne hasła typu "musimy powstrzymać katastrofę klimatyczną". Fajnie, ale bez konkretów to taki aktywizm jest totalnie bezsensowny.

@kmic Czy przejściowy to się okaże. Na razie straszą dużymi podwyżkami na przyszły rok.

@kmic A nie jest tak, że każdy kraj negocjuje ceny z Gazpromem osobno? Jeżeli Polska stoi pod ścianą, bo węgiel którego używała do tej pory jest zbanowany i jedyną alternatywą jest gaz (bo atomu nie mamy) to Gazprom może podnosić ceny bo i tak będzie to dla nas taniej niż płacić UE za używanie węgla. Gdyby nie limity nie bylibyśmy tak mocno zależni od rosyjskiego gazu.

@kmic @rogatywieszcz Spalanie gazu też emituje CO2, ale skoro mówisz że ten system limitów gazu nie obejmuje to ok (co jakby nie patrzeć jest całkowicie absurdalne). Co do cen gazu - skoro Rosja widzi że Polska jest zmuszana do przechodzenia na gaz, bo korzystanie z węgla staje się nieopłacalne to może sobie pozwolić na podnoszenie cen.

@kmic @rogatywieszcz Najgorsze jest to, że ten wzrost kosztów energii nie idzie ani na OZE, ani na atom, tylko na handlowanie przydziałami emisji CO2

@koalicja_antyfaszystowska @crusom Rozumiem, że jak znowu wypłynie temat aborcji to też mogę na Was liczyć i na hasła "5. Nie zabijaj"?

@kuba Nie ma aplikacji na telefon i nie wysyła mi codziennie powiadomień co muszę zrobić żeby czuć się lepiej? To lipa, nie biorę 😉

@midline Co do "ochrony przez hackerami" - VPN powinniśmy przede wszystkim używać w momencie kiedy łączymy do publicznej sieci WIFI i chcemy zabezpieczyć się atakami ARP spoofing, które może przeprowadzić każdy kto jest jest w tej samej sieci. Stawiamy wtedy VPN na serwerze domowym, albo VPS i zamiast ufać wszystkim użytkownikom tego samego publicznego hotspota, wystarczy że ufamy naszemu ISP, że nie będzie przechwytywać nieszyfrowanego ruchu. Więc jakby nie patrzeć VPN może nas chronić przed hackerami.

@rogatywieszcz @mkljczk @michal Jest wrzucony plakat ze wszystkimi potrzebnymi informacjami, więc nie trzeba wchodzić na FB, co innego jakby był tylko sam link do wydarzenia.

@crusom Oczywiście, tak samo jak strzelanie z łuku, czy szermierka.

@crusom Nie widzę w programie punktu "zabijanie ludzi", ale może coś przeoczyłem. Porównując do aborcji - nie słyszałem nigdy, żeby ktoś mówił "chcę pozwolenie na broń, żeby zabijać ludzi", w przypadku aborcji sprawa jest jednoznaczna.

@crusom Demonstracje w demokracji nie są po to, żeby wpłynąć bezpośrednio na władze. Władza robi to co wynika z sondaży. Protesty trzeba robić tak, żeby przekonywały jak najwięcej ludzi, że to co robi władza jest złe, wtedy sondaże się zmienią i zmieni się władza przy kolejnych wyborach.

@crusom Według mnie nie. Po wysiłku fizycznym jest jakiś pozytywny aspekt tego zmęczenia, czujesz że coś zrobiłeś.

@pronto @DanioRex To trochę co innego - Esperanto nie jest "kompatybilny" z żadnym innym językiem, żeby się porozumieć dwie osoby muszą go znać.

@DanioRex Chyba założenie jest takie, że jak nauczysz się tego języka to będziesz w stanie porozumieć się z osobami mówiącymi w dowolnym ze słowiańskich języków.

@mkljczk @icanswiftabit @midline No nie wiem, używam Amaroq na iOS i jest tam zarówno lokalny jak i globalny feed, a aplikacja bana nie dostała.

@icanswiftabit @midline Pierwsze co jak zainstalowałem tą apkę to właśnie zauważyłem, że brakuje zakładki z lokalnym feed'em. Myślałem, że po prostu jeszcze nie zdążyli tego dodać, ale z tego co widzę to jest to celowe. Nie rozumiem kompletnie jaki jest tego cel, jak ktoś nie chce to niech z tego nie korzysta, ale po co zabierać to wszystkim?

@kuba Na wsi aż tak źle nie jest, zależy jak się trafi - ja akurat nie narzekam. Ale zgadzam się w 100%, że morze/jezioro to kiepskie miejsce na odpoczynek w spokoju. Chyba, że znasz jakieś tajne miejsca, o których niewiele osób wie :)

@XrYHzR@mastodon.social @Dobromir_Sosnierz @piotrsikora

Dla lewicy każda osoba, która się z nimi nie zgadza to faszysta. Faszystowskie jest stwierdzenie, że należy bronić ludzi przed lewicą? Wy czytacie to co piszecie?

Show older
101010.pl

The social network of the future: No ads, no corporate surveillance, ethical design, and decentralization! Own your data with Mastodon!