Show newer
grzgrz boosted
grzgrz boosted

Właśnie sobie przeglądam kanał na telegramie gdzie są podobno dane z poczty Michała Dworczyka… idzie to znaleźć w minutę.
W tym np. „Projekt etatu kompanii zmechanizowanej”

Jak tam, czujecie się bezpiecznie?

RT @niebezpiecznik

Ktoś twierdzi, że włamał się na skrzynkę ministra Dworczyka:
niebezpiecznik.pl/post/michal-

Na Telegramie opublikowano pliki, które mają być "niejawene" i mają "zagrażać bezpieczeństwu RP"

Ale czy na pewno?

🐦🔗: twitter.com/niebezpiecznik/sta

grzgrz boosted

Znalazłem ten cytat w eseju „Mieć connection” Kacpra Pobłockiego w kiwetniowym numerze miesięcznika Pismo, pierwotne pochodzenie cytatu jest dla mnie niejasne.
Polecam cały artykuł, mówi o relacjach między szlachtą a chłopstwem, a zwłaszcza o stosunku panów do chłopek.

Show thread

> Zwykle póżną jesień zowią babim latem, pochodzi na nazwa z przyczyny zatrudnień kobiecych. Jesienią kobiety pracują natężonym sposobem, a czynności ich tak są ważne, jak męskie pośród lata.

Czasem w ciągu dnia dokonam jakiegoś spostrzeżenia lub przemyślenia, którym chciałbym się podzielić na fedi. Ale na telefonie nie lubię tyle pisać, a będąc przy komputerze rzadko pamiętam.

Zastanawiam się czy to źle bo tracę okazję do konstruowania publicznych wypowiedzi i pouczających konfrontacji z ludźmi o innych poglądach?

Czy dobrze, bo żyję bardziej dla siebie niż social mediów i nie zaśmiecam (aż tak bardzo) publicznego dyskursu swoimi głupotami?

Wpis retoryczny bo bredzę przed snem.

Życie jest permanentnie tymczasowe.

grzgrz boosted

W czwartek jest Global Accessibility Awareness Day #GAAD. W piątek będzie duża konferencja, którą chyba nawet poprowadzę. Ale co z czwartkiem? Wymyśliłem, że mogę tu na Mastodonie opisać, jak badać dostępność cyfrową stron internetowych. Jednak za stary jestem, by robić dla nikogo, więc chcę mieć pod tutkiem przynajmniej 10 polubień lub podbić. Aco!

Sztuczka, która na niektórych stronach (w tym tu) omija paywalla:
w Firefoxie przełączamy na „tryb czytelności” (Ctrl + Alt + R) i odświeżamy stronę.

Show thread

economist.com/science-and-tech
tl;dr: oddychanie przez dolne odcinki przewodu pokarmowego. Zamiast robić dziurę w tchawicy wprowadzałoby się (per rectum) specjalny płyn bogaty w tlen. Wyniki eksperymentów na myszach, szczurach i świniach są obiecujące.

Załóżmy, że robię prostą statyczną stronę, np. osobisty blog lub inną co do której nie zależy mi by była łatwo wyszukiwana, ale ma być dostępna dla tych, których o niej poinformuję.
Jak bardzo powinienem przejmować się opisywaniem struktury jak używając schema.org/?
Czy w jakiś sposób poprawia to dostępność dla użytkowników / czytelników czy służy jedynie robotom parsującym np do wyszukiwarek?

sturmcafe.bandcamp.com/album/e
Kupiłem sobie w piątek i od wczoraj słucham na okrągło. Dziś przesłuchałem całą płytę 8 lub 9 razy 🙃

Dupy i kupy w świecie zwierząt. Centrum Kopernika jak zawsze ze świetnym materiałem, bawi i uczy 😄
youtube.com/watch?v=T6PINmr0KC

grzgrz boosted

Nie zmuszam nikogo do podpisania petycji, ale zachęcam do zapoznania się co się dzieje z naszą prywatnością.

Podsłuch jak się patrzy | Fundacja Panoptykon
podsluchjaksiepatrzy.org/

Jeżeli słyszę komentarze o działaniu Państwa i urzędów to przeważnie o różnych nieprzyjemnych doświadczeniach.
Dla odmiany chciałbym zauważyć, że załatwianie spraw urzędowych online jest coraz łatwiejsze. Od około 6 lat w urzędzie byłem tylko kilka razy, żeby odebrać fizycznie dokumenty np. dowód osobisty czy zaświadczenie o prawie do głosowania. A na wizyty w sprawie paszportu umawiałem się online więc w urzędzie spędzałem 15 minut.
Nawet JDG założyłem potwierdzając wszystko Profilem Zaufanym.

cert.pl/posts/2020/03/ostrzeze

Podejrzaną wiadomość SMS zawierającą próbę wyłudzenia (phishing, fałszywe aplikacje) możesz przesłać na numer 799-448-084 (tylko SMS) wykorzystując funkcję "przekaż" albo "udostępnij" w swoim telefonie. Trafi ona bezpośrednio do naszych analityków, którzy zdecydują o dopisaniu podejrzanej domeny do listy ostrzeżeń.
Ograniczenie: do 3 zgłoszeń na 4 godziny.

Show older
101010.pl

The social network of the future: No ads, no corporate surveillance, ethical design, and decentralization! Own your data with Mastodon!