Follow

Tak się zapytam - co się dzieje jeżeli ktoś dostanie bana? Może wyeksportować swoje wiadomości i pożegnać się? (Tak to powinno wyglądać)

@fervi możemy zaraz na tobie sprawdzić ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@rnickson Bana na godzinkę bym chętnie wziął :D O ile ktoś by pamiętał by go zwolnić 😂

@rnickson Ciekawi mnie też jak się "pobiera" dane z innych serwerów. W sensie sam serwer to robi i ok, ale powiedzmy, że nielegalne treści (nie zamierzam) pobieram sam, śledząc jakieś gówniane konta. Admin też ma na to wpływ? Może zbanować? W sumie nie wiem

@fervi może i powinien banować instancje na których takie rzeczy są

@rnickson No ok, ale czy wie, że takie coś pobieram? (Zapewne może sprawdzić, ale ogólnie czy to robią) Czy np. musi zapukać GRU czy inne KGB? :D

@fervi zależy pod jakim kątem. Szybka odpowiedź: ban to ban i papa.
Dłuższa: do póki nie jedziesz po bandzie typu wstawiając nagie 9 latki to raczej kasuję post informując czemu na prywatnej wiadomości. Jeśli będziesz mnie mieć w dupie to możemy się pożegnać. (aktualnie instancja pomijając boty ma 2 skasowane posty lokalne i 0 banów).
Co do zaciągania shitpostów z innej instancji to nikt w to nie wnika. Wykorzystujemy każdy możliwy mechanizm żeby znajdować nowe konta i serwery i nie mogę Cię karać za to że znalazłeś coś oglądając "Globalną oś czasu". @rnickson

@xaphanpl @rnickson Oczywiście zbokiem czy coś nie jestem, po prostu mnie zastanawia jakie systemy ma Mastodon z dwóch stron

W sensie - mogę sobie wyeksportować i załadować dane. Czy osoba zbanowana też może, np. iść na inny serwer zachowując swoje dane?

Zakładam też, że w razie nagłego wyjścia i tak wszystko stracę? Admin nie opłacił serwera, dane idą w cholerę? (tak wskazuje logika)

Ciekawi mnie inny punkt (bo dopiero ogarniam Fediverse). Sieć ma 500 000 aktywnych użytkowników (w miesiącu), co jest dużo. Ale polaków jakoś mało. Jest strona, która wyszukuje pokrewne (w jakiś sposób) dusze na ActivityPub i większość znam.

vinayaka.distsn.org/

To polaków jest tak mało? Jak to rozumieć? :D

@fervi @rnickson Tak łatwo się nie przeniesiesz. ;) Importować możesz praktycznie tylko listę śledzonych. Wpisów nie przeniesiesz.
I dobrze myślisz. Dane ma ten serwer na którym masz konto, więc ban czy wyłącznie serwera i ich nie masz, więc warto co jakiś czas zrobić kopię.

@xaphanpl Ok, ale powiedzmy, że dostaję bana. To mogę wyeksportować jeszcze kontakty czy muszę z backupów lecieć (są ludzie, co myślą, że robią backupy i ci co nie robią :D)

Sign in to participate in the conversation
101010.pl

The social network of the future: No ads, no corporate surveillance, ethical design, and decentralization! Own your data with Mastodon!