Follow

Chyba jest dzisiaj dzień zrobienia tzw. "Introduce yourself", czyli opisania siebie (chyba? :D)

Ogólnie niektórzy mnie kojarzą z vikop.ru. Jestem @fervi i w sumie tyle :D Jestem fanem wolnego oprogramowania, Linuksa, Bitcoina (po części interesuje się też "shitcoinami", ale często mają wady, których nie widzę w Bitku).

Niektórzy mogą mnie kojarzyć ze Steem. Jest to w teorii zdecentralizowana platforma do przechowywania treści. Dwa lata temu myślałem, że to rewolucja, dzisiaj, że to ładnie ubrane oszustwo - za co oczywiście Steemianie mnie nienawidzą xd.

Czuję się ostatecznie jak pożyteczny idiota ;)

Co dalej? Niektórzy mogą mnie kojarzyć z "Many More", który ostatecznie jest projektem mojego para-DAO. Many More to kanał na Youtube (może przejdę na Peertube, na razie się dowiaduję), który ma 131 subów (yeah). Celem było tworzenie fajnego materiału, ale z powodu wycofania się innych twórców MM, zostałem ja i tłumaczę filmy Andreasa Antonopoulosa o Bitcoinie.

DAO - hmm. Ogólnie przez lata tworzyłem różne projekty, ale prawda jest taka, że (przynajmniej na Steem) - jeśli nie masz znajomości to nic nie znaczysz i jak się domyślicie - nie miałem. Moim znajomi też nie mieli. Czas było połączyć siły i zrobić coś wspólnie, by móc się wspierać i rozwijać. Tak powstało coś co nazwałem IntinteDAO.

Ogólnie specjalizujemy się w różnych dziedzinach - mamy sporo rzeczy na Steemie (sklepy internetowe, różne boty ciekawe, portal o grach), no ale zrezygnowałem ze Steem :D Mamy też "zwykłe" gry Open Source jak Occult (w sumie nie mam grafika, bo przez fatalny kurs ludzie pouciekali z platformy - heh) czy OpenYGO (otwarty klon Yu-Gi-Oh!).

Mastodona poznałem na Wykopie, gdyż Bitcoinowcy zaczęli szukać nowej platformy. Znalazłem wtedy Bitcoinhackers, ale dość pustawo było. Postanowiłem po odejściu ze Steem znaleźć jego zastępniki (lubię pisać) i znowu dałem szansę Mastodonowi (najpierw bhackers, potem 101010). I tutaj przeżyłem olśnienie i zacząłem doinformować się o fediversie. Wow. Po Prostu Wow.

· · Web · 0 · 0 · 1
Sign in to participate in the conversation
101010.pl

The social network of the future: No ads, no corporate surveillance, ethical design, and decentralization! Own your data with Mastodon!