awaria multimedia polska, dzień jak codzień

Bvr boosted

jeśli myślicie, że inwigilacja nie ma miejsca, bo i tak 1) nikogo nie obchodzicie 2) nie macie nic na sumieniu,
ciężko mi wówczas skomentować oderwanie od rzeczywistości, może polecę po prostu najnowszy, świetny, odcinek czytając naturę ;) każdy ma coś na sumieniu, a na pewno każdy podatny konsument, informacja to złoto
także prosimy o podpisik :)
podsluchjaksiepatrzy.org/#star

Pytanie, bo trochę się ostatnio bawię w reverse engineering apek na Androida (w celach edukacyjnych) i patrząc na niektóre zastanawia mnie jedna rzecz.

Jeżeli apka wykonuje zapytania do jakiegoś API, jak uchronić bądź utrudnić wydobycie consumer_key i consumer_secret? Bo praktycznie na wszystkie jakie patrzałem to albo są w plikach .xml, które przy użyciu apktool można rozszyfrować w 100% bez problemu, albo są hard coded i zastosowano zaciemnianie kodu, które częściowo utrudnia robotę ale to nadal nie jest żaden wysiłek.

Twitter przynajmniej zastosował takie rozwiązanie, że przy zapytaniach wymagane są konkretne nagłówki, ale jak ktoś potrafi nasłuchiwać apki to też nie jest filozofia zobaczyć jakie nagłówki są wysyłane i je skopiować.

Załamać się z tą platformą można, znajomy co na tym miał zajęcia w zeszłym semestrze mówił, że jest tam C++98 postawiony

Show thread

Zadanie domowe z algorytmiki, które mamy wysyłać na platformę sprawdzającą, idzie bardzo dobrze :^)

Dobrze, że siedzę na Linuxach już parę lat bo przynajmniej braków w wiedzy nie będę miał przez to """"nauczanie""""" zdalne

Show thread

>zajęcia asynchroniczne
>do rozwiązania test na Moodle
>nieskończona liczba podejść
>pierwsze pytanie z 3: "Czy zainstalowałeś/aś system Fedora na maszynie wirtualnej"
>kolejne zadania do rozwiązania za 2 tygodnie
>xD

gdyby nie idiotyczny błąd warty aż 3 punkty to bym miał teraz kompletną chillere i utopię no ale cóż, raz na wozie, raz pod wozem

Show thread

i tak oto plan przejścia studiów bez chodzenia na poprawki legł w gruzach

Show thread

4 dowody na egzaminie przekreślone xDDDDD fajny weekend się szykuje

dej pani 50% i będę wniebowzięty

Jeszcze tylko egzamin w poniedziałek i można chlać

Jutro ma się odbyć poprawa z kolokwium z którego jeszcze nikt nie otrzymał oceny :^ )

Ciekawe, lecz oczywiste, zjawisko zaobserwowałem u siebie na studiach. Z przedmiotu gdzie prowadzący robił kolokwia bez kamerek praktycznie wszyscy pozdawali na 80-100%. Na przedmiocie gdzie kamerki były wymagane - 3/4 grupy modli się o 50% (wymagane by zaliczyć) :^)

Znalazłem dziś na ćwierkaczu taką ciekawostkę. Twitter posiada ukryty endpoint API, który ocenia czy tweet, który wstawiliśmy jest toksyczny i czy dostaniemy za niego bana :)

twitter.com/donk_enby/status/1

101010.pl

The social network of the future: No ads, no corporate surveillance, ethical design, and decentralization! Own your data with Mastodon!