Follow

Co sądzicie o takim porównaniu?
Nie uważacie że to idzie w paranoję?
Od ok dwóch lat porzuciłem permanentnie chroma i przeszedłem na FF a teraz się dowiaduję, że FF jest Be.

Czyli co, najlepiej to wgl przeglądać neta na TorBrowser'ze z ustawieniami prywatności max/paranoid wywalić wszelkie Java scripty, flasha, zapomnieć o yt, gmailu, na telefonie LineageOS, na tabletach LineageOS, na desktopie Linux, bo wujek gugl śledzi i sprzedaje i profiluje?

Co o tym myślicie?
Nie zamierzam porzucać FF, mam zainstalowane w swoim FF dodatki:
-decentraleyes
-disconnect
-privacy badger
-cookie autodelete
-nano defender
-uBlock Origin
-https everywhere
i może nie jestem mega niewidzialny w sieci, ale tą większość syfu poblokują i sądzę, że to i tak sporo, może wystarczająco? Jak uważacie??

@sdebkowski @m4sk1n @michal
@tomekw @xaphanpl

Spyware Watchdog

spyware.neocities.org/articles

@barszczyk spoko, sam używam Firefoxa gdzie tylko mogę. Oczywiście z odpowiednimi wtyczkami i ścisłym blokowaniem trackerów. Taki poziom prywatności mi wystarcza 😎

@barszczyk Niektórzy coś psioczą na Firefox i czasami mają rację. Musimy sobie jednak zdawać sprawę że Firefox jest kierowany do zwykłych użytkowników i dla Mozilli zawsze priorytetem będzie wygoda użytkowania a nie opinia świrów w foliowych czapeczkach.
Google safe browsing jest naprawdę przydatny dla normalnego użytkownika, a dane o usterkach i niektóre dane o użytkownikach są Mozilli potrzebne, można też wyłączyć tę telemetrię w ustawieniach o czym po zainstalowaniu Firefox przypomina.
Disconnect możesz odinstalować, Firefox ma wbudowany bloker bazujący na ich liście, dubluje się też funkcjonalnością z uBlockiem Orgin. Sam mogę ci jeszcze polecić jakiś dodatek blokujący skrypty. Ja używam NoScripta, ale zastanawiam się nad przejściem na uMatrix.

@sdebkowski
Postawiłem FF na świeżym Win10 i jakoś tak pobrał mi się ...angielski FF.
Mi to nie przeszkadza ale innym domownikom już tak. Dograłem mu jakiś Polish language pack ale nie wiem czy skutecznie (mam trochę zamieszania w funkcjonalności i randze pomiędzy plug-inem a addonem czy extension (w Joomli też to było pokręcone ) bo zdaje się dalej być po angielsku.

Teraz jak już mam z powrotem hasła logowań do kilku stron zapamiętane oraz dodatki poinstalowane po prostu nie chce mi się usuwać tego i od nowa stawiać polskiego FF. Ech 😐

Sign in to participate in the conversation
101010.pl

The social network of the future: No ads, no corporate surveillance, ethical design, and decentralization! Own your data with Mastodon!