@xaphanpl czy mógłbyś wypisać lub wkleić screena z iloma instancjami Pleromy łączy się 101010? Widzę, że na TL pojawiają się posty z Pleromy ale są w mniejszości. W ogóle to ciekawi mnie z iloma instancjami mastodona się integrujemy?

@barszczyk w tej chwili jesteśmy połączeni z 3234 instancjami. Ile z nich to Pleroma, a ile Mastodon, a ile inne skrypty to nie mam pojęcia.

Follow

@xaphanpl
To sporo. Jest jakiś skrypt który pilnuje które instancje są czynne i aktywne i pobiera ich TL ? Jest w tym jakaś priorytezacja?

Oraz zasadnicze pytanie: czy jesteś w stanie jakieś filtry dodać , konkretnie wyeliminować np humblr , sinblr, i tego typu treści ?

@barszczyk działają 2 mechanizmy pobierania: 1 to pobieranie danych ze znanych kont i to jest mechanizm główny. Drugi to wymiana danych całych instancji przez serwery przekaźnikowe. Nie ma żadnych priorytetów. Wszystko idzie chronologicznie.

Drugie pytanie: Tak. Aktualnie humblr i switter są usunięte z listy "Trending Now". Żadne inne filtry nie są włączone.

@xaphanpl czy z Diasporą się intergujemy? Na jednej z instancji zostawiłem dla siebie z 101010 wiadomość a tu na globalnej ani słowa... z Pleromą działało. 🤔

@barszczyk teoretycznie tak. W praktyce Diaspora obsługuje tylko klasyczny OStatus i musimy wiedzieć że takie konto istnieje. Dodatkowo w wersji 3.0 Mastodon przestanie wspierać ten protokół.

@xaphanpl
Dlaczego zdecydowałeś się na instancję mastodona a nie np Pleromy lub Diasporowski Pod ? Czyżby popularność kła zaważyła na decyzji ?

@barszczyk Instancję robiłem głównie dla siebie. Coś z czego sam będę chętnie korzystał. Pleroma odpadła bo nie lubię rzeczy brzydkich i nie mogę patrzeć na jej interfejs. Diasporą interesowałem się kilka lat temu, ale to twór który zapoczątkował fajną idee, lecz rozwija się bardzo powoli i mam wrażenie że nie nadąża. Dodatkowo wolę styl Twittera niż Facebooka.

Sign in to participate in the conversation
101010.pl

101010.pl czyli polska instancja Mastodon.

Co nas wyróżnia?
- Serwer w Polsce.
- Długość wpisu powiększona z 500 do 2048 znaków.
- Trendy w tagach
- Wbudowany Jabber/XMPP z integracją na stronie.
- Wbudowana wyszukiwarka przeszukuje całość statusów, a nie tylko nazwy użytkowników i tagi.
- Obsługujemy formatowanie tekstu.
- Posiadamy własny przekaźnik dla każdego kto chce wymieniać z nami tooty: https://relay.101010.pl/