Follow

Czy ktoś z Was używa na codzień w domu (nie pracy) łącza światłowodowego?
Jakiej prędkości? Jakie wrażenia? Jest przepaść między "drutem" a włóknem optycznym?

Zastanawiam się nad zmianą dostawcy netu, lubię oprócz szybkiego downloadu mieć także wysoki upload (symetryczne było by znakomite, ale jest rzadkie i drogie pewnie).

A jeśli ktoś się zdarzy z fibre-optic to powiedzcie jakim urządzeniem kończy się w mieszkaniu/domu i jak z niego rozdzielacie sygnał na urządzenia moblie (WiFi) oraz kablem LAN do np. desktopa?

Na chwilę obecną mam modem dostawcy netu oraz rzecz jasna swój router WiFi. Jak to wygląda przy fibre-optic?

@xaphanpl @m4sk1n @tomekw @marcinmalecki @m4sk1n @Michcioperz@m.atm.pl @ArchieT @MariuszzJelitowa

@barszczyk Różnica zależy od prędkości łącza i niczego więcej, sam mam 25/5 Mbp/s na światłowodzie. Jeśli zdecydujesz się na światłowód to naciskaj aby zamontowali ci modem(bez routera) lub chociaż skonfigurowali ci router w tryb bridge. Ja dostałem huaweia HG8245 i mogę powiedzieć że jest beznadziejny, chociaż nie wiem jak się sprawa ma z nowszymi routerami tego prodcenta, bo ten to jakiś leżak magazynowy z brandingiem china telecom.

@sdebkowski a jak potem z tego modemu podłączę desktop? ma gniazdo LAN? a jak urządzenia mobilne smartfon, laptop bez LAN? czy taki modem ma WiFi?

@barszczyk @sdebkowski wszystko zależy od dostawcy ale 90% daje normalne routery, tyle że do światłowodu, więc masz normalne gniazda LAN + Wi-Fi.

Sign in to participate in the conversation
101010.pl

The social network of the future: No ads, no corporate surveillance, ethical design, and decentralization! Own your data with Mastodon!