Follow

Czy ktoś z tu obecnych używa może jakiegoś menedżera haseł?

Coś co generuje hasła losowe, długie, trudne do złamania kombinacje znaków i cyfr i liter a sam wymaga tylko jednego hasła?

Jeśli tak, to czy udaje się to jakoś zgrabnie ogarnąć/zintegrować między desktopem, laptopem i telefonem na androidzie?

W chwili obecnej jestem wciąż jednak zdania, że najlepszym sejfem jest własny mózg i zapamiętywanie haseł (oczywiście takich trochę gorszych, coś jak kiedyś pisał niebiezpiecznik.pl - nie totalnego zlepku liter cyfr i znaków długości 30 znaków)

Powoli jednak zbliżam się do momentu, gdzie będzie z 10 emaili do ogarnięcia, różne hostingi, piny do telefonu, kart, loginy i hasła do laptopa, jakiegoś programu w pracy i ta liczba rośnie i zaczynam się zastanawiać nad ułatwieniem sobie życia...

@barszczyk od kilku miesięcy używam . Bardzo ułatwia życie. Synchronizuje się między wszystkimi urządzeniami. Generuje silne hasła. W moim przypadku wtyczka do Firefox + apka na Androida. Są też osobne aplikacje na Win, Mac i Linux. Całość rozwijana w modelu open source.

@barszczyk ja używam wbudowanego w BitDefendera i spełnia wszystkie moje wymagania. Portfel chroniony głównym hasłem i synchronizuje się pomiędzy urządzeniami chmurą BitDefendera. :)

@barszczyk I recommend Keepass/X:

keepass.info/download.html

In the download page you'll find all the versions you may need for all your devices.

@ArchieT @barszczyk 👍 pass jest super, dodatkowo BrowserPass do przeglądarek i Android Password Store na androida, działa super.

Jeśli jeszcze dodatkowo ktoś ma Yubikey i klucze GPG na nim to wydaje mi się, że poziomem bezpieczeństwa trudno to pobić...

Sign in to participate in the conversation
101010.pl

101010.pl czyli polska instancja Mastodon.

Co nas wyróżnia?
- Serwer w Polsce.
- Długość wpisu powiększona z 500 do 2048 znaków.
- Trendy w tagach
- Wbudowany Jabber/XMPP z integracją na stronie.
- Wbudowana wyszukiwarka przeszukuje całość statusów, a nie tylko nazwy użytkowników i tagi.
- Obsługujemy formatowanie tekstu.
- Posiadamy własny przekaźnik dla każdego kto chce wymieniać z nami tooty: https://relay.101010.pl/