Gorąco odradzam dyski SSD Sata model Patriot Burst. Już siódmy czy ósmy egzemplarz zdechł bez ostrzeżenia przy zwykłej pracy biurowej. Od marca 2022 wymieniłem 2 sztuki. Wszystkie pracowały na desktopach ze starymi Athlonami lub niskimi Intelami (i3) na Windzie 10 64bit.

Po prostu pewnego dnia przychodzisz i jest czarny ekran i "Insert Bootable Media..."

Ktoś na pepper.pl skomentował to chyba trafnie:

"Ta wcześniejsza wersja czyli samo burst to były SSD na Phison S11 co to lubi się w tryb serwisowy przestawiać sam z siebie bo firmware był zapisywany w jednym miejscu bez kopii i z czasem przez brak retencji pojawiały się tam błędy.
niektórzy producenci dali update firmware co podobno załatwiał sprawę, ale nie wiem na ile to prawda, a nawet jeśli to większość producentów olała temat.
no i jeśli Windows 7 złe skonfigurowany to też mógł ubijać.
Edytowane przez: "kokosnh" kwi 19. "

Nigdy nie miałem Huaweia.

Przeglądam elektronikę na Ceneo a tu pyk, Nova 9 za 1099 zł - domyślam się że albo prywatna oferta albo jakiś bezvatowiec-aferzysta jak kiedyś BestCena z allegro, która potem przepadła i coś tam było gorąco.

Co ciekawe czytam opis techniczny a tam: "no google play services" - aż mnie zaciekawiło.
Do tego OLED fajny, 8 core, 8RAMu, bateria 4300mAh, tylko trochę duży klocek - wszystko powyżej 6,6 to już dla mnie phablet. Ale pozycja ciekawa.

Ktoś mnie oświeci czy to się sprzedaje czy jest tam jakiś komunistyczny chinese malware/bloatware zamiast wujka gugla i trzeba sobie to flashować??

daleko jeszcze do 5 zł, ale już przynajmniej nie dobija do 8 zł/L

Mam nadzieję, że przetrwają a konflikt wygaśnie bez gorszych zdarzeń niż te, które już miały miejsce.

Czy da się wyłączyć możliwość rejestracji nowych kont na 101010.pl oraz / i zablokować IP od ruskich?? @xaphanpl

Tak pytam, bo lepiej zapobiegać niż potem ścigać rozmnożonych trolli...

Co polecacie aby sprawdzić czy ktoś ma rootkita albo inny syf na windzie? Zabootować jakiś USB-Live linux i coś zainstalować i przeskanować dysk? Jeśli tak to czym?

Wiem, ostatecznie to oznacza format c:\ i nową instalkę windy, ale zanim pójdzie pod nóż jeszcze rozkminiam co można zrobić....? 🤔

p.s. sprawa nie dotyczy mnie, tylko znajomego.

Panie Pośle @Dobromir_Sosnierz , ktoś na lurkerze zmontował, przeklejam.
Proszę się koniecznie sfotografować w jakiejś zbroi albo kolczudze z orężem i tarczą i będzie do kompletu - wojownik w sprawie naszej ojczyzny :)

(gdyby Pan nie oglądał to postacie z Władcy Pierścieni, od lewej: Boromir (zginął), Faromir, trzeciego Pan zna. :)

pytanko softowe: nowy laptop bez systemu wkrótce będzie. Używam i Linuxa i z musu Windy 10. Handel tanimi kluczami na allegro się skończył....ale.... na itmarket.pl (znalezionym na ceneo.pl ) jest Winda 10 Home - oczywiście sam klucz elektroniczny - za 48,99 zł. Legitne czy omijać? brał ktoś u nich? Planuję z pendriva oczywiście postawić sobie windę i klucz od nich aktywować. (proszę mnie pingnąć przez @ bo powiadomienia mam wyciczone)

Zadumany boosted

@kev Hey Kev, I've just read your manifesto.Have many thoughts on it. PM me and I'll type more.

13 ready, 8 more to go. Linux MX 21.x Keep ur fingers crossed they don't die after 3 month-long usage. (they're all 32GB, usb 3.x)

Na 13 już pracuje Linux MX, jeszcze brakuje 8 szt. Trzymajcie kciuki, żeby nie zdechły po 3 m-cach. (wszystkie 32GB, usb 3.x)

4° C i deszcz pada.... 😑 😑 😑 😑 😑 nie planowałem pikniku, ale mogło by chociaż nie padać.... piękny listopadowy piąteczek....

Kto pamięta? 😁

latka lecą a knajt dalej wali z axa a druid wali z różdżki :)

@mkljczk Marcin a Ty jesteś na pełen etat już taki ? Czy jeszcze studiujesz lub uzupełniasz, jeśli można spytać?

Pytam, ponieważ zamieszczasz dużo takich fachowych, programistycznych treści, często u źródła problemu, ale często bardzo złożone i zaawansowane. Może chłopaki z @midline ogarniają i może @michal - ja czasem tak średnio 😊

Czy w ramach dorobienia sobie świadczysz np takie usługi jak postawienie jakiegoś VPSa albo skonfigurowanie domowego VPNa lub Synology? Na przyszłość pytam, ponieważ czasem dla mnie doba za krótka na wszystkie ciekawe rzeczy które chciałbym poznać (praca, obowiązki rodzinne).

Witamy u Wielkiego Brata. Jak myślicie ile nam jeszcze zostało zanim jakieś AI ewoluuje w postępie geometrycznym?

Show older
101010.pl

The social network of the future: No ads, no corporate surveillance, ethical design, and decentralization! Own your data with Mastodon!