Ktoś chętny potestować BRIARa? Popiszę o technologii, linux, androidzie, komputerach, sieciach, druku 3D.

Zapraszam:

briar://acfc2k52dzicagpkpnvlf7h2h762pawocoyrogzzviyxvl3iltpqi

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Anyone eager to test Briar messenger a little bit? I'm willing to talk about tech, linux, android, PCs, network and 3D printing.

Add me:

briar://acfc2k52dzicagpkpnvlf7h2h762pawocoyrogzzviyxvl3iltpqi

Czaję się na taki tablet (picrel).
Ale do testów najpierw - jakość wykonania, szybkość działania, możliwości, waga, poręczność.

Przyznam, że nie chce mi się studiować 20 stron A4 szczegółów umów, regulaminów itp. dlatego spytam wprost:

czy ktoś ma aktywne allegro pay i czy to faktycznie działa jak obiecali? Kupię go z allegro pay, potestuję te kilka dni i odeślę i nic nie zapłacę? Czy to zależy od sprzedawcy i będę musiał jakieś symboliczne kwoty uiścić z uwagi, że towar jest "używany" (lub jak sobie to potem wystawiają "po zwrocie od klienta" ) ? ?

Zadumany boosted

@sursurs @mardzja Tādas izskatās jūsu apjūsmotās ,,ģimenes” ar sapņiem par bērnu adopciju!

🐦🔗: nitter.eu/akirstei/status/1557

Strasznie yebitna cena - 3,000 pln wychodzi za całkiem przeciętnego jak na dzisiaj (8 rdzeni, 6/128, standard ekran, bez mini-jacka) smartfona.
I fajnie, że wymienialna bateria i wszystko naprawialne, główny atut wiadomo, że odgooglowanie i prywatność, pewnie bootloader też standardowo uwoliony i można sobie ROMy wgrywać.... no ale ta cena - dramat. Nawet na case chcą pazerzyć (160 zeta kaman) - a z nim problem, bo nie wytnę sobie go sam - może druk 3D ale to wielkie mooożeee...

Jednak bardziej się opłaca kupić sobie coś do 1,5-2k pln i samemu odblokować bootloadera i wgrać jakiś ROM bez syfu gugla. Niestety kolejna zabawka dla bogatych geeków i devów do dłubania. I jak ma się dokonać zmiana w sieci, prywatności i mentalności , skoro takie zabawki ciągle drogie i słabo konkurencyjne do mainstreamu??? Smuteczek.

Gorąco odradzam dyski SSD Sata model Patriot Burst. Już siódmy czy ósmy egzemplarz zdechł bez ostrzeżenia przy zwykłej pracy biurowej. Od marca 2022 wymieniłem 2 sztuki. Wszystkie pracowały na desktopach ze starymi Athlonami lub niskimi Intelami (i3) na Windzie 10 64bit.

Po prostu pewnego dnia przychodzisz i jest czarny ekran i "Insert Bootable Media..."

Ktoś na pepper.pl skomentował to chyba trafnie:

"Ta wcześniejsza wersja czyli samo burst to były SSD na Phison S11 co to lubi się w tryb serwisowy przestawiać sam z siebie bo firmware był zapisywany w jednym miejscu bez kopii i z czasem przez brak retencji pojawiały się tam błędy.
niektórzy producenci dali update firmware co podobno załatwiał sprawę, ale nie wiem na ile to prawda, a nawet jeśli to większość producentów olała temat.
no i jeśli Windows 7 złe skonfigurowany to też mógł ubijać.
Edytowane przez: "kokosnh" kwi 19. "

Nigdy nie miałem Huaweia.

Przeglądam elektronikę na Ceneo a tu pyk, Nova 9 za 1099 zł - domyślam się że albo prywatna oferta albo jakiś bezvatowiec-aferzysta jak kiedyś BestCena z allegro, która potem przepadła i coś tam było gorąco.

Co ciekawe czytam opis techniczny a tam: "no google play services" - aż mnie zaciekawiło.
Do tego OLED fajny, 8 core, 8RAMu, bateria 4300mAh, tylko trochę duży klocek - wszystko powyżej 6,6 to już dla mnie phablet. Ale pozycja ciekawa.

Ktoś mnie oświeci czy to się sprzedaje czy jest tam jakiś komunistyczny chinese malware/bloatware zamiast wujka gugla i trzeba sobie to flashować??

daleko jeszcze do 5 zł, ale już przynajmniej nie dobija do 8 zł/L

Mam nadzieję, że przetrwają a konflikt wygaśnie bez gorszych zdarzeń niż te, które już miały miejsce.

Czy da się wyłączyć możliwość rejestracji nowych kont na 101010.pl oraz / i zablokować IP od ruskich?? @xaphanpl

Tak pytam, bo lepiej zapobiegać niż potem ścigać rozmnożonych trolli...

Co polecacie aby sprawdzić czy ktoś ma rootkita albo inny syf na windzie? Zabootować jakiś USB-Live linux i coś zainstalować i przeskanować dysk? Jeśli tak to czym?

Wiem, ostatecznie to oznacza format c:\ i nową instalkę windy, ale zanim pójdzie pod nóż jeszcze rozkminiam co można zrobić....? 🤔

p.s. sprawa nie dotyczy mnie, tylko znajomego.

Panie Pośle @Dobromir_Sosnierz , ktoś na lurkerze zmontował, przeklejam.
Proszę się koniecznie sfotografować w jakiejś zbroi albo kolczudze z orężem i tarczą i będzie do kompletu - wojownik w sprawie naszej ojczyzny :)

(gdyby Pan nie oglądał to postacie z Władcy Pierścieni, od lewej: Boromir (zginął), Faromir, trzeciego Pan zna. :)

pytanko softowe: nowy laptop bez systemu wkrótce będzie. Używam i Linuxa i z musu Windy 10. Handel tanimi kluczami na allegro się skończył....ale.... na itmarket.pl (znalezionym na ceneo.pl ) jest Winda 10 Home - oczywiście sam klucz elektroniczny - za 48,99 zł. Legitne czy omijać? brał ktoś u nich? Planuję z pendriva oczywiście postawić sobie windę i klucz od nich aktywować. (proszę mnie pingnąć przez @ bo powiadomienia mam wyciczone)

Zadumany boosted

@kev Hey Kev, I've just read your manifesto.Have many thoughts on it. PM me and I'll type more.

13 ready, 8 more to go. Linux MX 21.x Keep ur fingers crossed they don't die after 3 month-long usage. (they're all 32GB, usb 3.x)

Na 13 już pracuje Linux MX, jeszcze brakuje 8 szt. Trzymajcie kciuki, żeby nie zdechły po 3 m-cach. (wszystkie 32GB, usb 3.x)

4° C i deszcz pada.... 😑 😑 😑 😑 😑 nie planowałem pikniku, ale mogło by chociaż nie padać.... piękny listopadowy piąteczek....

Kto pamięta? 😁

latka lecą a knajt dalej wali z axa a druid wali z różdżki :)

Show older
101010.pl

The social network of the future: No ads, no corporate surveillance, ethical design, and decentralization! Own your data with Mastodon!