Follow

Proszę o polecenie mi filmów w języku polskim. Najchętniej z polskimi napisami. Obejrzałem "Karol. Człowiek, który został Papieżem".

@b1beny4 Z filmami u nas jest na tyle ciężko, że większość z nich to filmy obyczajowe, które zazwyczaj są bardzo podobne do siebie. Ewentualnie filmy historyczne, które w większości manipulują faktami i wyolbrzymiają wiele wydarzeń historycznych.

Z takich dobrych tytułów ostatnich lat o podobnej tematyce to może "Kler"? Z komedii polecam te starsze: "Chłopaki nie płaczą", "Poranek Kojota", "Kiler" - klasyki, które każdy w Polsce zna. Ewentualnie ze starszych filmów jeszcze "Vabank".

@robert_wolniak Czy to prawda, że w Polsce nie ma zagranicznych filmów w dubbingu? Czy w kinach wszystko pokazuje się w oryginale?

@b1beny4 W większości w oryginale. Tylko wybrane filmy dubbingują (dla dzieci lub młodzieży albo znane marki, np. Star Wars). Ale nawet jeśli to można zazwyczaj wybrać wersję - czy z napisami czy z dubbingiem (gorzej z kreskówkami - te są tylko z dubbingiem niestety :/).

@robert_wolniak
ja polecam te jeszcze starsze - miś, brunet wieczorową porą, nie lubię poniedziałku.
@b1beny4

@b1beny4 W takim razie może Szulkina: stare polskie SF: O-bi, o-ba. Koniec cywilizacji [O-bi, o-ba. The End of Civilisation]. Bardzo depresyjny film i nie wszystkim się podoba. Jeżeli ktoś się wynudził na Stalkerze Tarkowskiego, to się wynudzi i tutaj.

@rdarmila @b1beny4 Polecam również Szulkina: Wojna światów. Następne stulecie :).

@b1beny4
nie film, ale serial - ślepnąc od świateł.

Sign in to participate in the conversation
101010.pl

The social network of the future: No ads, no corporate surveillance, ethical design, and decentralization! Own your data with Mastodon!