I must admit, I was a bit skeptic towards @bookwyrm at first, as it seems a bit... clunky and honestly, It missed like 1/4 books I imported from my library on Goodreads AND I'm missing a phone app, however...

After a couple of weeks, I'm actually quite content. I don't use social interactions too much there, I more like keeping records of stuff I've read and manual adding a book is super simple.

Really nice work.

Ludziom, którzy uważają, że kabaret to nowa opozycja chciałem tylko przypomnieć, że kabaret tez tworzą ludzie o różnych poglądach. Taki np. Ryszard Makowski z kabaretu Otto się wypowiada w tvp jako ekspert od rtęci w rzekach.

I keep getting those kind of spam shady file shares on my Google drive account... anyone knows how to prevent them? Report? Seems like kind of new.

@niebezpiecznik

Macie jakieś rzetelne źródło opisujące sytuację Odry inne niż pojedyncze osoby? Z tego co widzę, to wszystko jest ciągle "niepotwierdzone"

Moi drodzy na 101010.pl!
Wszyscy się tu bawimy , myślę że całkiem dobrze, ale chyba o tym zapominamy, że utrzymanie serwera to nie tylko poświęcony czas, ale i realny koszt.

Wychodzi na to, ze Krzysiek z własnej kieszeni sponsoruje nam przyjemne marnowanie tu czasu.

LINK: 101010.pl/about/more#dotacje

p.s.
Ja właśnie wpłaciłem -> a TY?

@icd @kuba Na początku ostatniego odcinka zajawił temat fedi w kontekście web3 - ciekawe byłoby rozwinięcie tematu - DAOs vs fedi, trochę w kontekście mniej technicznym a bardziej społecznym może? Ostatnio dużo rozkminiam ten temat w głowie w kontekście tego jak będzie wyglądała przyszłość budowania społeczności (nie tylko tych online).

Przekonujący albo przekonywający. Nigdy "przekonywujący". Można przekonać albo przekonywać, nie można przekonawać.

mudita.com/products/ c'est genial. Zamiast kupować nokię 3310 za 200 zł wydaj 1700 zł na to samo z ekranem e-ink. Wiem, czepiam się, bo jak najbardziej rozumiem, jest stylowo, ładny design i dla osoby uzależnionej od iPhone'a lepiej się przerzucić na Muditę niż Nokię 3310. Także trochę się z tego śmieję, a trochę naprawdę uważam za genialny biznes :)

Bonus: "meditation timer" to generalnie w normalnym świecie "stoper" w telefonie.

Looking for some open-source alternative to publish a couple of my texts, but I don't need the self-hosting etc., I'd love something Medium-like. I knew write.as has something I'd need, but they don't offer their free plan anymore. Any suggestions?

I want more of that kind of internet:

The Best Motherfucking Website
thebestmotherfucking.website/

Aplikacja Allegro mi właśnie wysłała pusha z ofertą czekolady wegańskiej. Nie szukałem, nie google'owałem, ale rozmawiałem z żoną kilka godzin temu.

W tym roku może stuknąć 2000 filmów, od kiedy zacząłem prowadzić Filmweb w 2007. Może też stuknąć 300 seriali.

Może zastanawiać tak wysoka średnia, ale odpowiedź jest prosta - nie lubię tracić czasu na słabe produkcje i nie ogladam wszystkiego co popadnie (to samo się tyczy książek). Więc kiedy nie mam co oglądać, zaczynam od riserczu!

Medito is free and open source Android app for guided .
It has many recording for beginers, offline downloading, streak counter and timer.

meditofoundation.org/

If you are not being used by Google Play, you can get the app from their official GitHub repository (github.com/meditohq/medito-app) or from unofficial F-Droid repository called IzzyOnDroid.

Looking for some good resources to read on fediverse vs (+ ?) DAOs. Articles, blog posts, whatever.

Shares appreciated.

Show older
101010.pl

The social network of the future: No ads, no corporate surveillance, ethical design, and decentralization! Own your data with Mastodon!