signalsfromtheedge.org/lunarpu is a really interesting take on #solarpunk and #lunarpunk :

"Focus on solarpunk for too long, you lose sight of who you are for the greater good of the society, and if you focus on lunarpunk for too long, you become isolated and disconnected from others."

Also a few really interesting notes on the dissonance in the current Solarpunk stories as utopias set in the post-Solarpunk (post-revolution) world.

Wiedzieliście, że w Polsce podwiązanie jajowodów na życzenie nie jest legalne, a nasieniowodów już jest?

Rozkręciła się wegańska inba na fedi (klasycznie, to jeden z tych tematów), ale niestety, najbardziej obiektywnie jak się da, muszę napisać, że te dyskusje nie prowadzą do konsensusu z dwóch najczęściej powodów:

1. Różne pobudki, przez które ludzie decydują się na rezygnację z mięsa — perspektywa osoby dbającej o swoje zdrowie, dbającej o planetę oraz dbającej o dobrostan zwierząt będzie zupełnie inna, bez przedstawienia swoich poglądów nie rozpoczniemy rzetelnej argumentacji.

2. Błędy poznawcze — i tutaj temat nie ma absolutnie żadnego znaczenia, a także jako ludzie jesteśmy na nie podatni (z każdej strony) i często nie zdajemy sobie sprawy jak jeden błąd poznawczy potrafi przekreślić całą warstwę merytoryczną rozmowy.

(3. Forma tekstowa nie sprzyja rzetelności dyskusji ;) )

bezprawnik.pl/koniec-weganski- Absurd. Żeby broń boże chłop przez przypadek fasoli nie zjadł zamiast wołowinki!

WAŻNE
Jeśli masz stary tuner tv, przy nadchodzących wyborach będziesz widzieć jedynie materiały prorządowe. To już nawet nie jest śmieszne, tutaj nie ma ucieczki na inny kanał.

tvn24.pl/biznes/z-kraju/dvb-t2

community, I have created a space for and . Let's come together and have a chat about UX/UI !

matrix.to/#/#uxui-design:matri

@matrix

Używacie ? Jakieś kanały pokoje wartościowe do polecenia?

Yoo i dorzucili nowy tier cenowy, wychodzi 15 zł na miesiąc :O

Show thread

Przeleżał trzy lata w szufladzie. Miał androida 4.4. Nie dało się odpalić YT nawet. Ale odżyłem go.

Mam w domu starego Nikona d5000 (chyba?) i chciałbym coś się rozwinąć w kierunku fotografii. Czy jest szansa dokupić jakiś fajny obiektyw do tego (mam stockowy 18-55mm) i już robić jakieś sensowne zdjęcia, czy raczej trzeba by się przerzucić na jakieś lepsze body?

Wiem, że sprzęt to drugorzędna sprawa w wielu przypadkach, ale w wielu też słaby sprzęt potrafi zrazić początkującego jeśli jest zbyt toporny.

Wołam @arkadiusz_wieczorek bo coś tu wrzuca ładnego czasem

Which maps do you guys use on Android Auto? I only know that mapy.cz performs (well), even showing speed limits. Afaik it's based on OSM too, so good privacy settings I hope?

czego używacie do list zadań codziennych? Osobiście jestem kilkuletnim fanem Todoista przez rozpoznawanie mowy naturalnej (wpisanie "przypominaj codziennie o 18 o lekach" załatwia wszystko), ale może jakieś inne polecenia? Ticktick wygląda na mocnego kandydata.

Show older
101010.pl

The social network of the future: No ads, no corporate surveillance, ethical design, and decentralization! Own your data with Mastodon!