Pinned toot

A może powinienem się nauczyć stenografii anglojęzycznej, zamiast polskiej…

Pinned toot

.scy i .scy akademicy i studenci ( ) zaznajomieni z , z jakich akademickich serwerów news korzystacie i co możecie o nich powiedzieć?

Pinned toot

Szukam pokoju 1-os lub 2-osobowego w odległości pieszej bądź krótkiej rowerowej od kampusu , pilnie bardzo na dniach

RT @magda_space@twitter.com

Dlaczego zrobienie z nadchodzących wyborów prezydenckich głosowania elektronicznego jest złym pomysłem:
- CZAS. W niespełna dwa miesiące nie ma szans na stworzenie systemu dającego jakiekolwiek poczucie bezpieczeństwa.
- WYKLUCZENIE CYFROWE. Dużo się mówi o frekwencji (1/n)

🐦🔗: twitter.com/magda_space/status

Dla mnie najważniejszym argumentem przeciwko głosowaniu cyfrowemu jest to, że nie można wtedy sprawdzić, czy ktoś nie głosował pod przymusem.

W obecnej sytuacji może lepiej będzie po prostu wydłużyć wybory tak aby trwały np. 2 tyg i ludzie nie będą musieli się tłoczyć

Show thread

używamy w rodzinie wszyscy ciągle Telegrama, mama oprócz Telegrama używa Messengera i czasem próbuje mi coś na nim pisać, co bojkotuję, ale teraz… właśnie dostałem od niej SMSa "Przelacz sie do aplikacji Viber. hxxps://vb.me/switchToViber"

kiedy przerzucasz się na Polski(214) QWERTZ i czasem zamiast apostrofu w angielskim pisze ci się "ą". wzchodzi śmiesynie cyasem

A może powinienem się nauczyć stenografii anglojęzycznej, zamiast polskiej…

Miałem dzisiaj być na pierwszych zajęciach z mojego obranego WFu — gimnastyki choreograficznej STEP, ale przespałem bo było na rano. Nigdy się ze STEPem jeszcze nie zetknąłem — co mogło ominąć mnie na pierwszych zajęciach?

chce ktoś może domeny nieha.pl i niehand.pl, kończą się 10 lutego

So Adobe is making things that act like malware for sure. You click the "change default" thing and it pops up a window and paints transparent gray on everything with a message telling you what to do. Move the window and the message moves with it.

#FramaC WP just threw at me that #ACSL lambdas are not supported yet. How the hell am i supposed to use \numof ?! #framacWP #formalmethods

I have time to figure it out till Dec30

.scy i .scy akademicy i studenci ( ) zaznajomieni z , z jakich akademickich serwerów news korzystacie i co możecie o nich powiedzieć?

Chyba zacznę mieć podstronę na swojej stronie wydziałowej z listą książek które mam wypożyczone, do kiedy, a które niedawno oddałem. Bo biorę takie unikalne kwiatki za każdym razem, eh. Może rozpiszę standard protokołu takich podstron CSV? Pliki: książek, i znanych innych instanc

Wpadłem na Mastodonie na dość ciekawy post analizujący sposób w jaki Tik Tok narusza naszą prywatność od samego autora bloga (chwilę potem link ten "wybuchł" na Hacker Newsach)

rufposten.de/blog/2019/12/05/p

Dobrze mi się żyje z tym, że nie muszę codziennie napieprzać filmikami i zdjęciami z własnego życia, a Wam jak się udaje?

@olxpolska: "dbamy o UX"
Also @olxpolska: nie pokażemy Ci treści wiadomości w powiadomieniu email

I'm a user of vanilla Emacs now. I intend to try using default #Emacs configuration in the #Prowoc #MWPZ team programming championships (i'm starting as a single person) (preparations: Fri 17CET, championships: 9CET). I prepared myself notes with all CC-mode and related bindings.

Właśnie sobie pomyślałem, nigdy nie korzystałem z tych rzutników na przeźrocza pełnoformatowe (wiem, są też takie niewymagające przezroczystości rzucające zwykły papier) ale gdyby dało się na nich drukować w sposób zmazywalny to by były doskonałe (bo tak to trochę drogie te folie

Odkąd przestałem bać się że wyjdę na idiotę, rzadziej wychodzę na idiotę

kumpel @ksx4system szuka, do jakiegoś przedsięwzięcia , małych kart CF (), 16MB (acz chyba 32MB też jest zainteresowany). na handelek szuka. jakbyście kogoś znali to przekażcie.

Last week, before list numbers for parties in Poland's forthcoming elections were selected by lottery by the Polish National Electoral Commission, a PiS candidate was already displaying banners that said PiS's list number was 2.

Today, list numbers were announced. PiS's is 2.

#plpol

twitter.com/BDStanley/status/1

Show more
101010.pl

The social network of the future: No ads, no corporate surveillance, ethical design, and decentralization! Own your data with Mastodon!