Pinned toot

Szukam pokoju 1-os lub 2-osobowego w odległości pieszej bądź krótkiej rowerowej od kampusu , pilnie bardzo na dniach

I'm a user of vanilla Emacs now. I intend to try using default #Emacs configuration in the #Prowoc #MWPZ team programming championships (i'm starting as a single person) (preparations: Fri 17CET, championships: 9CET). I prepared myself notes with all CC-mode and related bindings.

Właśnie sobie pomyślałem, nigdy nie korzystałem z tych rzutników na przeźrocza pełnoformatowe (wiem, są też takie niewymagające przezroczystości rzucające zwykły papier) ale gdyby dało się na nich drukować w sposób zmazywalny to by były doskonałe (bo tak to trochę drogie te folie

Odkąd przestałem bać się że wyjdę na idiotę, rzadziej wychodzę na idiotę

kumpel @ksx4system szuka, do jakiegoś przedsięwzięcia , małych kart CF (), 16MB (acz chyba 32MB też jest zainteresowany). na handelek szuka. jakbyście kogoś znali to przekażcie.

Last week, before list numbers for parties in Poland's forthcoming elections were selected by lottery by the Polish National Electoral Commission, a PiS candidate was already displaying banners that said PiS's list number was 2.

Today, list numbers were announced. PiS's is 2.

#plpol

twitter.com/BDStanley/status/1

After exactly 80 years, there is again a ship “Schleswig–Holstein” just having entered the port of Gdańsk in the beginning of September. 

Szukam pokoju 1-os lub 2-osobowego w odległości pieszej bądź krótkiej rowerowej od kampusu , pilnie bardzo na dniach

Szukam pokoju 1-os lub 2-osobowego w odległości pieszej bądź krótkiej rowerowej od kampusu , pilnie bardzo na dniach

Ze względu na zaszłe w ostatnich kilku godzinach doinformowanie mnie na temat reformy Gowina, rezygnuję z wyjazdu do Warszawy na gap years, by skorzystać z ostatniej szansy zapisania się na studia (na UAM) w starym trybie — gdyż jest to ostatni rocznik finansowany per capita.

w 2018 roku kupiłem na szybko tanio jakoś domenę polski.network i wygasa ona 24 sierpnia. Moje plany co do niej nie tylko nie zostały zrealizowane, ale nawet zupełnie o nich zapomniałem niedługo po kupieniu domeny. Zauważyłem dopiero jak mi się na Revolucie pojawiło "Insufficient funds" jak Namecheap spróbował mi pobrać $18 (68.86zł). Przepiszę na kogokolwiek (za darmo oczywiście, bo gdzie tam domenę na niecały miesiąc...) bo może w ten sposób ten ktoś mniej zapłaci.

@rnickson Mnie dawanie CW na normalne rzeczy wkurza, bo potem klikam z automatu pokaż wrażliwą zawartość. Jak dla mnie to ostrzeżenie o treści nadaje się idealnie do tematów do tematów takich jak właśnie homofobia, naziole itp. oraz oczywiście do porno.
@m4sk1n Zegar tyka, kiedy to w ogóle mają wypuścić tego nowego gaba? Czwartego lipca? Pewnie i tak duża część fediversum ich poblokuje.

Przefiltrowana woda z kranu w kuchni - pychota

Przefiltrowana woda z kranu w lazience - nigdy w zyciu

Przed końcem sierpnia przenoszę się do Warszawy. Szukam pracy jako programista, preferuję zacząć zdalnie przez niecały pierwszy miesiąc. Mam trochę doświadczenia w pracy zawodowej ale niewiele. Interesuje mnie praca w czymkolwiek — systemach, aplikacjach na Androida, backendach aplikacji internetowych... cokolwiek. Preferowane B2B.

Nieudana próba wykonania kisielu mlecznego czereśniowego kakaowego. Zmieszałem kilka łyżek mąki ziemniaczanej z kakaem i cukrem, szklanką mleka i dwoma jajkami. Zagotowałem ciasno-pełną szklankę drelowanych czereśni wraz z sokiem, z dodatkiem odrobiny wody.

Dodałem odrobinę mleka do gotujących się czereśni. Ścięło się. Więc dolałem resztę litra od razu. Mieszałem i wyglądało dobrze. Aż się znowu ścięło. Dodałem tamtą mieszaninę z początku wówczas, oczywiście wprzódy na powrót roztrzepaną. Ale grzało i mieszałem a ciągle rzadkie.

No więc dodawałem coraz to kolejne porcje mąki ziemniaczanej, i teraz na koniec to chyba całkiem sporo jej tam jest. Niby jest to kisiel, ale współlokatorowi to bardziej on przypomina kaszę manną — tyle to nie ziarna kaszy a ścięte białko z mleka. A mi nie przypomina żadnego.

> Mam prośbę. Nigdy nie wysyłaj wiadomości "?" jako mającej dodawać pytajnik do poprzedniej. W takich wypadkach pisz zawsze "*?"

> czasem wyświetla się sama wiadomość z pytajnikiem, i ja się wtedy stresuję że napisałem coś wymagającego kompletnego wyjaśnienia, i nie pamiętam nawet co

To uczucie kiedy
na poprzedniej uczelni miało się ciągle nieobecności,
na obecnej uczelni miało się trochę nieobecności,
po feriach
ma się na początku nieobecność
i potem się następnie przychodzi

i jest ta depresja że się nie było na niezliczonej liczbie zajęć

@Michcioperz @ja@polska.masto.host ja mam jedno konto po polsku i jedno po angielsku, i chciałbym żeby sprawy polskie i po polsku były na koncie po polsku, to co może być po angielsku żeby było na moim koncie po angielsku. Irytuje mnie że czasem favnę post po angielsku z polskiego konta przez przypadek. Potrzeba jakiegoś lepszego tagowania do tego.

I'm pretty sure this isn't how a #programminglanguages section should look like... A lot of things in that document don't look the way they should... #cv #curriculumvitae #resume #jobsearch #JobSearchJanuary

@barszczyk to proste niczym Messenger. 😉
Instalujesz dowolnego klienta Jabber/XMPP jakiego znajdziesz w sklepie. Jako login w Twoim przypadku podajesz barszczyk@101010.pl i hasło do portalu. Jedyny warunek to nie działa gdy masz włączone dwuetapowe logowanie.

Show more
101010.pl

101010.pl czyli polska instancja Mastodon.

Co nas wyróżnia?
- Długość wpisu powiększona z 500 do 2048 znaków.
- Trendy w tagach
- Wbudowany Jabber/XMPP z integracją na stronie.
- Wbudowana wyszukiwarka przeszukuje całość statusów, a nie tylko nazwy użytkowników i tagi.
- Obsługujemy formatowanie tekstu.
- Posiadamy własny przekaźnik dla każdego kto chce wymieniać z nami tooty: https://relay.101010.pl/