Show newer

@rysiek - zerknij sobie na moje dwa dzisiejsze wystąpienia na K@SSK... (pamiętasz naszą rozmowę tam z prof. S. ?) diode.zone/video-channels/pyth

Czy podstawa programowa wymusza 60% pakietu biurowego i 10% programowania w klasach 7-8? A może jednak można inaczej?

@rysiek @mkljczk @polamatysiak ja bym nawet zaryzykował, że fedi osiągneło już taką "masę krytyczną" że powoli obciachem będzie zajmowanie się prawami cyfrowymi/prywatnościa i nie posiadanie tu jakiegoś konta.
@rysiek @polamatysiak żeby nie robić ludzi w konia to konto powinno być albo prowadzone ręcznie albo jeśli jest botem to być wyrażnie oznaczone bo tak się tutaj przyjeło. A jeśli konto jest botem to jedyna sensowna interakcja z wpisami to jest ich podbijanie bo przecież nie spodziewamy się, że bot nam odpowie na komentarz. A idąc już dalej - takie konto niesie przekaz: "tutaj nie chce mi się z wami gadać - jak wy chcecie to przyjdżcie na twittera".

Razem z Barbara Halska i Marek Grzywna, przy współpracy z EDUSense S.A. i Katarzyna Czarnecka, zapraszam na Life Webinar fb.me/e/1ENtnbRjh - opowiemy, jak możecie używać czegoś fantastycznego, czyli świetne rozkłady materiału i moc inspiracji i pomysłów. Bądźcie z nami! Na YT nagranie udostępnimy po webinarze, więc będzie można zobaczyć.

It’s been almost a week, so here’s your weekly reminder again.

Start your own instance. Just do it. Own your social media and choose what you want to see. We can democratize the fediverse and keep the power in our hands.

If you’re having any trouble, do not hesitate to reach out to me. I want to help you and above anything else I want this network to expand.

Manage it yourself (it’s easier than you think, really!):

https://fediverse.express/
https://yarrps.xyz/
https://docs.pleroma.social/backend/installation/otp_en/

Get someone else to manage it for you:

https://tribes.host/
https://cofespace.com/
https://corp.rage.lol/rage
https://masto.host/

Show older
101010.pl

The social network of the future: No ads, no corporate surveillance, ethical design, and decentralization! Own your data with Mastodon!