Follow

Cytat pewnego profesora, doradcy pewnego ministra: Dziś obserwujemy w kulturze bardzo niebezpieczne zjawisko moralne, także religijne, pewnego zepsucia duchowego kobiety polegającego na rozbudzeniu w kobiecie pychy, która się przejawia próżnością, zainteresowaniem wyłącznie sobą, egotyzmem, zwalczaniem obiektywnego porządku na rzecz widzenia siebie.😂

· · Web · 3 · 0 · 0

@abix_edukacja
To zalezy. Z jednej strony czesciowo tak jest. Z drugiej raczej po rowno dotyczy to obu plci. Z trzeciej znowu ostatnie zdanie jest zabawne bo dotyczy walki dwich systemow wartosci. Jednego z naciskiem na narod i spolecznosc i drugiego z naciskiem na wolnosc jednostki. Zeby bylo smieszniej patrioci oskarzaja lewice o zbytni komunitaryzm a sami robia to samo.

@PawelK Tak, po prostu brak jest wyważenia. Wajha w lewo... w prawo ... nikt nie zna środka. Z kolei sprowadzanie kobiety do roli typowej kury donmowej nie jest moim zdaniem najlepszym rozwiązaniem.

@abix_edukacja
Idealnie byloby blisko centrum z szerokim polem akceptacji tak zeby oba plemiona mogly tu zyc.

Tak polaryzacja to rak. I od wyborow do wyborow skrajnie w lewo i skrajnie w prawo. Tak sie na dluzsza mete nie da zdrowo zyc.

Byc moze ciekawa opcja apropos centrum jest cos w okolicach wizji panstwa wedlug klasycznych libertarian. Nie mylic z konfederacja ktora beszczesci ta nazwe.

@PawelK na razie libertarianie kojarzą się właśnie z konfederacją, która np. dla mnie jest nie do przyjęcia - mimo mojej pracy (własna firma)

@abix_edukacja
Jesli trzeba opisze czym klasyczni sie roznia. W skrocie oni sa ekonomicznymi libertarianami. Ale swiatopogladowo ich ideologia to prawiciwy zamordyzm. Wg klasycznych libertarian promowane przez nich wolnosci gospodarcze rozciagalyby sie tez na swiatopoglad. Detale do dopracowania. Taka klasyczna libertarianska wizje ma ml8dziutka ale swieza partia libertarianie i ponoc Tanajno mial romans z ta ideologia.

@abix_edukacja
Korwin to klaun. Nawet w konfie malo kto bierze go na powaznie.

@PawelK Ale jest.. i Braun jeszcze też jest... Ale już np. taki Dziambor to mi się z wypowiedzi podoba...

@abix_edukacja
No dziambor mentzen berkowicz oni sa blizej wizji kl. Mentzen dosc otwarcie mowil w wywiadzie ze ich katololo i nacjololo to populizm ktory jest jednym z ich paliw.

Pytanie czy prawicowy populizm mogliby wymienic na hmm powiedzmy centrowy.

Mentzen to gwiazda wsrod mlodych i przedsiebiorcow. Ma zasiegi rzedu dody podobno.

@abix_edukacja
Braun to tez oszolom, ale u niego obstawialbym ze to tez czesc takiego cyrku z tym szczesc borze itp.

@abix_edukacja
Co do kury domowej ja bym widzial to tak ze jak ktos chce tak zyc niech zyje ale zeby nie musial. Ta ortodoksja obu stron i dyktat kloca sie z moim poczuciem wolnosci i poczuciem wiekszosci ludzi mlodych az do okolic 40tki.

@PawelK Dosyć dokładnie. Mam koleżankę, która tak żyje (jej sprawa). Ale nie bardzo mi się podoba, że teraz znów w szkołach od 5 klasy SP będa wmawiać dziwczynkom, że nadają się głównie do garnków, rodzenia dzieci i szykowania obiadów facetom. W końcu jako facet mam też 2 ręce i porafię sobie ugotować co nieco...

@abix_edukacja
Klasycznym kl'om ten ruch z edukacja dziewczynek tez sie nie podoba.

@abix_edukacja
Co do tego ostatniego konfliktu, wydaje sie ze zadna z partii nie trafia w polsce w to gdzie bylby idealny balans miedzy grupa a jednostka lub narodem a jednostka.

@abix_edukacja Możesz uprzejmie podpisywać wynurzenia katotaliba jego nazwiskiem ? Nie widzę powodu dla którego pan prof. Paweł Skrzydlewski miałby być tu zwolniony z odpowiedzialności za swoje brednie.

@miklo Nie chcę, aby jego nazwisko się pojawiało. Nie chcę mu robić reklamy mimochodem. Tak zwany "profesor" - wg mnie.

Sign in to participate in the conversation
101010.pl

The social network of the future: No ads, no corporate surveillance, ethical design, and decentralization! Own your data with Mastodon!