Polskie Raspberry Pi – Urve Board Pi – zapowiada się świetnie
@ROOTBLOG Powiedziałbym że super, ale skąd ta cena? Libre Computer w wersji Elite kosztuje mniej uwzględniając VAT, cło i transport z Ameryki. Poza tym mamy jeszcze Odroida, OrangePi (o połowę tańszego) i pewnie inne, których nie znam.
@ROOTBLOG ja rozumiem, że warto promować polskie rozwiązania, ale:
- cena płytki nie jest adekwatna do możliwości,
- umiejscowienie złącza m2 SATA nad procesorem to nieporozumienie,
- wspomniana w tekście, mała społeczność,
To powoduje, że ten projekt pozostanie, co najwyżej, ciekawostką…
Też mnie zastanawia to ciekawe umiejscowienie SATA. Widać, że slot do wkręcenia dysku SSD jest dosyć wysoki, więc może aż tak bardzo nie utrudni chłodzenia, ale trzeba byłoby to sprawdzić.
Cena faktycznie jest wysoka ogólnie, zwłaszcza w porównaniu do oryginalnej ceny RPi4, ale jak weźmie się pod uwagę, że aktualnie Rpi3B+ potrafi kosztować nawet 600 zł, to nie jest tak źle. Aczkolwiek no nadal, cena mogłaby być niższa.
1/2
Sprawdziłem sobie jeszcze URVE/Eveo, bo wcześniej o tej marce nie słyszałem. CHYBA to jest ich pierwsze podejście do tego typu SBC (jak Raspberry), jednak już wcześniej oferowali całą rodzinę komputerów URVE A dedykowane do przemysłu i transportu.
Tak jak wspomniałem, chyba Urve Board Pi, to pierwsze podejście do bardziej "konsumenckiego" rynku. Jestem ciekawy jak zostanie to poprowadzone.
2/2
@cichy1173 @ROOTBLOG - brak dostępności RPi może przynieść powodzenie, w sumie warto obserwować
@ROOTBLOG polskie? W takim razie już rozumiem teraz skąd nazwa (k)Urve Board