Prędkość, z jaką na nowym mieszkaniu przybywa nam technicznego szpeju jest porażająca.
Czy ktoś ma do oddania zasilacz do HP DeskJet 1050A (jak na zdjęciu)? Znalazłem ją pod śmietnikiem, jest szansa, że komuś zasilacz zdechł...

Więcej praworządności to większa zamożność. Nawet 12 tys. zł na pracownika [ROZMOWA]

Gdyby Polska utrzymała historyczny szczyt poziomu praworządności z roku 2010, dla przeciętnego pracownika oznaczałoby to ok. 12 tys. zł więcej

oko.press/praworzadnosc-a-gosp
Czyli jakby było praworządnie, to na mnie przypadałoby o 12 tysięcy PLNów więcej - na koncie u kapitalisty. Dobrze rozumiem?

Szukam zainteresowanych do wspólnego ekperymentowania ze stawianiem jako lokalnej platformy społecznościowej. Najchętniej

Przemoc policyjna i polityczna. 

Poruszająca instalacja.
"Chronimy was przed wami samymi"

weprotectyoufromyourselves.com

Z okazji moich urodzin Kanako pojechała do Castoramy kupić 3 metry kabla dwużyłowego i dwie wtyczki (naprawiamy i instalujemy rzeczy w domu).
Telefon:
K.: "Petros, powiedziałam panu, że dwie wtyczki, ale pan pyta, jakie gniazdo. Dam panu telefon".

Ja: "Dzień dobry, jakie jest pytanie?"

Pan: "Czy to mają być dwie wtyczki, czy wtyczka i gniazdo?"

Ja: "Dwie wtyczki, jak Pan usłyszał."

Pan: "A, ok."

nie są.
a wszystko szybko się zmienia :)

Czy państwa są nieśmiertelne? | Rozmowy na czasie: Norman Davies - YouTube
youtube.com/watch?v=h7Oulz1q_m

Szokujace mainstream słowa i skojarzenia. Aborcja, homoerotyka, kwestionowanie porządku społecznego. 

youtube.com/watch?v=Ym0vsjymaX

Super, zaiste.
A zaraz potem łbem w ścianę: Ale w ogóle, po co prezydent?

Death, plague, killing, Monty Python 

Minister Adam Niedzielski podczas konferencji w Ministerstwie Zdrowia: Chcemy, aby wszyscy pacjenci z dodatnim wynikiem testu na , zostali włączeni do programu .

youtube.com/watch?v=QcbR1J_4IC

Magdalena Biejat, Urszula Zielińska, Klaudia Jachira, Agnieszka Dziemianowicz-Bąk

"Od posłanki PiS usłyszałam, że miejsce posła jest w Sejmie, nie na ulicy. Nie zgadzam się. Moje miejsce jest przy obywatelach, a więc tam, gdzie trzeba zapewnić im bezpieczeństwo." — mówi posłanka Urszula Zielińska.

justpaste.it/28gxf

"Nasze miejsce jest tam, gdzie inni nie czują się bezpiecznie". Cztery posłanki z ulicznych protestów

Na granicy z Turcją albo z Pakistanem jest niczyjej ziemi neutralny pas, z lewej strony nasza straż z naszym kapitanem, a po prawej stronie ich patrol stoi, a na neutralnym pasie kwiatów łan najurodziwszych, jakie znam. Narzeczona kapitana szepcze mu do ucha: - Ukochany, jutro ślub, przyszła żona twa musi przecież w ręku mieć choćby skromny bukiet, jak to zrobisz - twoja rzecz, pędź po kwiaty! A na neutralnym pasie kwiatów łan najurodziwszych, jakie znam. Równo o tej samej porze po stronie sąsiedzkiej do dowódcy przyszła panna, łezkę w oku ma i to samo mówi mu, tylko po turecku: - Ślub bez kwiatów - czysty cyrk, leć po bukiet! A na neutralnym pasie kwiatów łan najurodziwszych, jakie znam. Strzegą naszych granic doborowe chwaty, z kapitanem czterech aż poszło tego dnia, czy przewidzieć mogli fakt, że czterech Azjatów też popełznie kwiaty rwać właśnie dzisiaj? A na neutralnym pasie kwiatów łan najurodziwszych, jakie znam. Czując przecudowną woń, zachwiał się kapitan, obok zaś kapitan ich - powąchawszy kwiat - runął w kolorowy gąszcz z tureckim okrzykiem, upadł i kapitan nasz między kwiaty, a na neutralnym pasie kwiatów łan najurodziwszych, jakie znam. Cicho śpi kapitan i śni, że już nie ma, w krąg na całej ziemi drutów, granic, wart... Wreszcie jest gdzie kwiaty rwać! W końcu cała ziemia wolna być powinna, neutralna... A na neutralnej ziemi kwiatów łan najurodziwszych, jakie znam.

Tekst pochodzi z tekstowo.pl/piosenka,marian_op

Show thread

Evolution of trust. Why and how trust grows (or wanes) among people and what parameters are important if we want to tweak that process.
ncase.me/trust/

Radek Teklak. Dla mnie the best.

"Czy władcy tego kraju z gówna i patyków nie widzą, że manifestujących sprowokować do niczego się nie da, bo wbrew trwającej wieki narracji, że kobieta to stworzenie napędzane popędami, protestujące zachowują rigcz i spokój. Zresztą jak to sobie niby Prezes wymyślił? Że rozwścieczone panie rzucą się na milicję i zaczną się z nią napierdalać? Powtarzam to od wielu lat, ten ponury starzec kobiet ani nie zna, ani ich nie rozumie. I wydaje ciągle te same rozkazy, nie widząc najwidoczniej, że wypełnia w ten sposób einsteinowską definicję obłędu. "

facebook.com/radek.teklak.1/po

Show older
101010.pl

The social network of the future: No ads, no corporate surveillance, ethical design, and decentralization! Own your data with Mastodon!