Pomocy! Znajoma założyła konto na innej instancji (kolektiva.social). Chcę ją śledzić, ale po kliknięciu "follow" mam tylko informację że wysłany był "follow request", i że mogę go co najwyżej anulować. Sęk w tym że ona nie widzi żadnego powiadomienia o tym jakoby taki follow request został wysłany i nie ma żadnej opcji żeby go zaakceptować. Z drugiej strony, kiedy ona próbuje mnie śledzić, wyskakuje błąd: "Niestety, podczas sprawdzania zdalnego konta wystąpił błąd". Co robię źle? Może nasza instancja zbanowała kolektiva.social albo na odwrót? Albo to jakiś bug?

@varelse Może do administratora z tym.

@xaphanpl przybądź na swoim srebrnym koniu i uratuj tegoż biednego człowieka! :D

@robert_wolniak @xaphanpl Chyba widzę problem (to ze strony kolektiva.social). Dobrze rozumiem, że mamy od nich bana?

@varelse @xaphanpl Ok, czyli to od nich problem.

Yup, więcej bym się od anarchistów nie spodziewał :D

Polecałbym Jej zmienić serwer na bardziej liberalny.

@robert_wolniak @xaphanpl Właśnie widzę, że jesteśmy wrzuceni do jednego worka z antywackami i plandemistami. Co takiego zrobiliśmy?

@robert_wolniak @xaphanpl Może powinienem przemigrować na lhub.social, żeby mieć dostęp i do anarchistów, i do ludzi z 101010?

@varelse @robert_wolniak @xaphanpl tylko wtedy będą cię pewnie blokowały instancje z kierunkiem na prawą stronę pewnie :D. Ale jakaś opcja to też jest :D

@seachdamh @robert_wolniak Ja się w sumie trochę boję, czy na lhubie nie panują takie inby jak podobno w lewicowych grupkach na fejsbuku (tzn. znam sytuację z memów, nie byłem nigdy w takiej grupce). Nie chce mi się bawić w udowadnianie czy jestem wystarczająco lewackim lewakiem.

Teraz w sumie myślę czy po prostu nie wziąć po prostu jakiejś w miarę ogólnej anglojęzycznej instancji.

@varelse Ja tu żadnych inb nie widziałem.
--
101010 jest blokowane na niektórych instancjach przez dramę o kopanie kryptowalut sprzed paru lat, @xaphanpl może się wypowiedzieć. Sytuacja podobna co z (nie istniejącą już) instancją exited.eu od @mkljczk, zrobiła się nieprzyjemna atmosfera nie wiadomo po co.
@seachdamh @robert_wolniak

@mruczek
Krypto to stara sprawa i chyba tylko jedna instancja nas za to banuje. Cała reszta banuje nas za poglądy, albo za to że my ze swojej strony nie banujemy nikogo (jak by to dla nich miało jakieś znaczenie).

@varelse @mkljczk @seachdamh @robert_wolniak

@xaphanpl Ciekawe jakie poglądy. Kiedyś na Twitterze czytałem, że 101010 jest „lewackie”, ze względu na nakładkę SK na Twoim profilu. 🤔🙃
@mruczek @varelse @seachdamh @robert_wolniak

@mkljczk Dla jednych jesteśmy zbyt prawicowi, dla drugich zbyt lewicowi, a my sobie tutaj tylko dyskutujemy bez zbędnych podziałów. Jak ludzie. Nie lepsi, nie gorsi, inni, acz równi... @mruczek @varelse @seachdamh @robert_wolniak

Kiedyś ktoś wrzucał tutaj grafiki pod hasłem - warto w ramach takiej akcji protestować przeciwko cenzurze. Ludzie niby mają dość FB z obcinaniem zasięgów, cenzurą i blokowaniem kont, ale na Fedi robią dokładnie to samo.

@xaphanpl @mkljczk @mruczek @varelse @seachdamh @robert_wolniak

@PanoptikumMedia @xaphanpl @mkljczk @mruczek @varelse @seachdamh @robert_wolniak ale blokowanie innych instancji, to nie jest cenzura, tylko jedno z narzędzi i ważnych elementów Fedi.
Idk czy Kolektiva zrobiła to z uzasadnieniem, czy nie, ale to ich wybór

Blokowanie innych instancji bez ważnych powodów tworzy tzw bańkę informacyjną. Takie "nie gadam z nimi, bo mają inne zdanie" i otaczanie się kółkiem wzajemnej adoracji. To ogranicza światopogląd, uniemożliwia konstruktywną dyskusję i wymianę opinii. Oczywiste i zrozumiałe jest, że np instancja religijna zablokuje serwery poświęcone erotyce. Za to blokowanie instancji tylko dlatego, że część jej uczestników ma poglądy lewicowe/prawicowe (niepotrzebne skreślić), choć wyraża je z zachowaniem zasad kultury, to już przegięcie. Efekt jest taki, że nie ma dialogu, ludzie są otoczeni swoim "braćmi w ideologii" i popadają w coraz większy ekstremizm z braku przeciwwagi.

@crusom @xaphanpl @mkljczk @mruczek @varelse @seachdamh @robert_wolniak

@PanoptikumMedia @crusom @xaphanpl @mkljczk @mruczek @seachdamh @robert_wolniak

Ale w sumie czym się różni instancja religijna blokująca erotykę od instancji lewicowej blokującej np. homofobię? (abstrahując zupełnie od Kolektivy i tego, dlaczego nas zbanowała)? I jedna i druga blokuje coś, co jej zdaniem jest nieetyczne.

I czy Twoim zdaniem instancja religijna blokująca instancję, na która nie jest poświęcona erotyce, ale erotyka tam się pojawia, też jest ok?

Follow

Instancja lewicowa blokująca homofobiczną nie jest niczym niezwykłym. Cały czas bazuję na przykładzie instancji "neutralnej" skupiające różnorodne poglądy, a nie silnie sprofilowanej światopoglądowo.

Tu przypomina o sobie to, jak śliski jest temat erotyki. moim zdaniem instancja neutralna, która do;puszcza erotykę (bez hardcore, odpowiednio oznaczoną) i stanowi ona na niej mniejszość postów nie powinna być blokowana. Jestem jednak świadom, ze dla niektórych ludzi pokazanie kobiecej pupy w stringach stanowi niedopuszczalny szok kulturowy. Lepiej na to pytanie by odpowiedziała osoba religijna....

@varelse @crusom @xaphanpl @mkljczk @mruczek @seachdamh @robert_wolniak

· · Web · 1 · 0 · 1

@PanoptikumMedia @varelse @xaphanpl @mkljczk @mruczek @seachdamh @robert_wolniak jeśli nie chce czytać homofobii ani oglądać erotyki, to nie ma dla mnie znaczenia czy widzę ją raz na dwa, czy raz na dziesięć postów. Nie znaczy nie

@crusom Jest tu taki guziczek "CW" i możliwość oznaczania grafik. jeśli użytkownicy użyją tych opcji i prawidłowo podadzą charakterystykę kontrowersyjnych treści, to nie ma problemu. Nie będziesz czytać o homofobii i oglądać erotyki, banowanie nie jest potrzebne.

@varelse @xaphanpl @mkljczk @mruczek @seachdamh @robert_wolniak

@PanoptikumMedia Może ja wtrące swoje dwa grosze; jako że lubię czasami poudawać w internecie kota to jestem na jednej „safespacowej” instalacji. Są otherkiny, futrzaki i inne dziwaki, a atmosfera jest luźna. Nikt nie ma ochoty na pasywno-agresywne komentaże na temat np. „gejuf” lub bycia wilkiem. Fajnie tak czasami wejść sobie do internetu i pomiałczeć.
@crusom @varelse @xaphanpl @mkljczk @seachdamh @robert_wolniak

Sign in to participate in the conversation
101010.pl

The social network of the future: No ads, no corporate surveillance, ethical design, and decentralization! Own your data with Mastodon!