Grzegorz Ciechowski, czyli Obywatel G.C. i utwór „Nie pytaj o Polskę”. Mowa o prawdziwej klasyce polskiego rocka i jednym z najwybitniejszych twórców gatunku w kraju. Cóż dodać?

panoptikum.media/obywatel-g-c-

(zachęcam do czytania)

„Satanismus” pochodzi z pierwszego albumu studyjnego Percival Schuttenbach, który nosi tytuł „Reakcja Pogańska”. Widać, że ekipa nieźle się bawiła podczas tworzenia tego filmiku.

Zachęcamy do czytania:
panoptikum.media/percival-schu

Portal społecznościowy nk.pl już nie istnieje. mało kto korzystał jeszcze ze słynnej "naszej klasy", ale internet znów zubożał.

panoptikum.media/zamkniecie-po

Na Panoptikum pojawiły się dwa nowe wpisy muzyczne. Pearl Jam „Do the Evolution” i Hunter „Kiedy umieram”. Zachęcamy do czytania :)

panoptikum.media

panoptikum.media/pearl-jam-do-

panoptikum.media/hunter-kiedy-

Skoro już wiemy, że „strój kąpielowy” to oksymoron, to może jest jakiś pragmatyczny cel tego wynalazku. Nie, nie ma. Przed zimnem (ani niczym innym) nie chroni. Niby w męskich kąpielówkach (ja w lecie mam na tyłku mniej materiału jak po mieście chodzę) są kieszenie – ale kto wskoczyłby do morza/jeziora/basenu z kluczykami/komórką/portfelem w kieszeni? Jedyny „sens” to aspekt kulturowy, zgodnie z którym intymne części ciała mogące wywoływać podniecenie seksualne powinny być zakryte przed światem.

panoptikum.media/dlaczego-kobi

Koleżanki i koledzy, realizacja nakreślonych zadań programowych spełnia ważne zadania w wypracowaniu postaw uczestników wobec zadań stawianych przez Panoptikum. Sukces nie dzieje się sam. Sukces jest do osiągnięcia!

panoptikum.media/jestes-projek

„Wielka majówka” to dobry film. Tak po prostu. Wart obejrzenia a co więcej posłuchania. Film o obłudzie, marzeniach, żyrafie i śmigle. Jest to bardzo interesujące dzieło!

panoptikum.media/film-wielka-m

@PanoptikumMedia @petros Myślę, że traktowanie fedi jako jednej przestrzeni dyskusji jest tylko pobożnym życzeniem. To są mniejsze i większe społeczności które będą się łączyć lub odgradzać zgodnie z własną wrażliwością czy ideologią (czy innym modus operandi), w praktyce tworząc własne, mniejsze podsieci. Instancji lewicowych, prawicowych, techologicznych, anime... Czasami tematy spoza sfery ich zainteresowań są neutralne dla nich, czasami - niepożądana. I o ile zgadzam się, że takie "wygradzanie" jest ogólnie złym procesem jako całość, jednocześnie architektura medium jakim jest fediverse jest taka, że on był, jest i będzie i trzeba się z tym pogodzić. Plus to co @petros wspomniał - kto niby i dlaczego miałby robić za wyrocznie, jaki ban jest dozwolony a jaki nie? Urząd Do Spraw Poprawności Politycznej Fediversum?

@xaphanpl @mkljczk @mruczek @varelse @seachdamh @robert_wolniak

Campaign slogan:

Some servers are banned or muted for no reason (for example 101010.pl). We want internet freedom! The Fediverse community should be free from censorship. We want to communicate with each other, discuss, exchange views and even argue. That's what freedom is all about!

Ask your administrator about banned and muted servers!

Kolejne posty o archiwach i aktualnościach pojawią się już niedługo. Zachęcamy do śledzenia naszego profilu!

Warto korzystać z RSS (Rich Site Summary, Really Simple Syndication), gdyż jest to sposób na informacje o nowych wpisach, który omija pośredników.

panoptikum.media/rss-obserwuj-

Nasz poradnik fotograficzny leży i czeka na lepsze czasy, aż autor zepnie pośladki i coś napisze. Zapraszamy osoby zainteresowane tematem.

panoptikum.media/poradnik-pods

Pojawi się trochę linków do naszych starych tekstów. Było już "Blog a rozwój osobisty", więc pora na coś i piórach wiecznych i długopisach.

panoptikum.media/swieta-wojna-

To nie jest wpis o motywacji, samodyscyplinie i tym podobnych sprawach. Po prostu napiszę, co daje prowadzenie bloga. Taka moja szybka obserwacja.

panoptikum.media/blog-a-rozwoj

Witamy!

Jest to profil niezależnego, wielotematycznego bloga. Piszemy o kulturze, sztuce, polityce, społeczeństwie, internecie, grach (w tym planszowych) i tak dalej. Zakres tematyczny jest ogromny!

Będąc na Mastodon, czy ogólnie na Fediverse, chcemy zmniejszyć możliwe negatywne działania (blokady, cenzura, bany) mające miejsce na popularnych, komercyjnych systemach społecznościowych. Profil na 101010.pl docelowo zastąpi stary z innej instancji. Będą pojawiały się tutaj informacje o nowych wpisach.

Pozdrawiamy i zachęcamy do śledzenia!

panoptikum.media

101010.pl

The social network of the future: No ads, no corporate surveillance, ethical design, and decentralization! Own your data with Mastodon!