Eryk boosted

Hasła "będziecie jeść beton" nie wymyśliliśmy my, to słowa mieszkanki wsi w pobliżu planowanego pasa startowego CPK. Co jeszcze mówią okoliczni mieszkańcy? "Urzędników, pogonię jak szpaki".
"Niech mnie spróbują wywłaszczyć. Dojdzie do krwawej walki".

wiadomosci.onet.pl/warszawa/by

Eryk boosted

Wyniesione z twittera:

Daniel Rzasa
@danielrzasa

WĄTEK 1/n: Męczą was fale upałów? Mnie też. A jeszcze bardziej męczy mnie fakt, że niszczymy nasze miasta i ich zdolność do walki z ekstremalnymi zjawiskami. To zdjęcia stanu sprzed i po "rewitalizacji" mojego rodzinnego miasta #Leżajsk. "Rewitalizacja" właśnie się zakończyła:

#miasto #zieleń #beton #betonoza

Koncern Nueva Pescanova planuje otworzyć farmę ośmiornic, na której rocznie będzie zabijane 275 tysięcy osobników.

"Ośmiornice to z kolei rozumne stworzenia morskie. Nie są jednak uważane za gatunek godny podziwu, ale za przysmak. Niestety na całym świecie łowi się ok. 350 tys. ośmiornic, które są zabijane np. poprzez wrzucenie do wrzątku lub odcięcie ramion. Połowy ośmiornic zwiększyły się dziesięciokrotnie w ciągu 70 lat".

swiatoze.pl/hiszpanie-chca-zab

@mr_glitch Zgłaszam się! Mogę grać na kalimbie.

@movonw Moje jedyne doświadczenie to próba instalacji na maszynie wirtualnej :P

Badania Google: 66% dyrektorów przyznaje, że ich firmy inwestują w greenwashing.

"Badanie wykazało niepokojącą lukę między tym, jak dobrze firmy myślą, że sobie radzą, a tym, jak dokładnie są w stanie to zmierzyć. Tylko 36% respondentów stwierdziło, że ich organizacje mają narzędzia pomiarowe do ilościowego określenia swoich wysiłków na rzecz zrównoważonego rozwoju, a tylko 17% wykorzystuje te pomiary do optymalizacji w oparciu o wyniki – skomentował wyniki Justin Keeble, Dyrektor ds. Globalnego zrównoważonego rozwoju w Google Cloud"

swiatoze.pl/badania-google-66-

Prąd z Maroka popłynie najdłuższym kablem podmorskim do UK.

"Moc instalacji słonecznych mających powstać w Maroku – dokładniej w jego południowo-zachodniej części mniej więcej na wysokości Wysp Kanaryjskich – ma sięgnąć 7 GW. Dodatkowe 3,5 GW mocy mają mieć turbiny wiatrowe. Instalację będzie uzupełniał potężny magazyn energii 20 GWh/5GW".

portaltechnologiczny.pl/2022/0

Płonie Czerwony Las w Czarnobylu. Jednak nie stanowi to niebezpieczeństwa dla Polski. Podniesiony poziom promieniowania gamma jest obserwowany jedynie lokalnie.

Artykuł: wiadomosci.radiozet.pl/Swiat/C

Obecna sytuacja radiacyjna w Polsce: gov.pl/web/paa/sytuacja-radiac

@Ganderonus @nomadbynature Niestety, plastik jest wszędzie, w wodzie, w ziemi, w powietrzu.

Show older
101010.pl

The social network of the future: No ads, no corporate surveillance, ethical design, and decentralization! Own your data with Mastodon!