Badania Google: 66% dyrektorów przyznaje, że ich firmy inwestują w greenwashing.

"Badanie wykazało niepokojącą lukę między tym, jak dobrze firmy myślą, że sobie radzą, a tym, jak dokładnie są w stanie to zmierzyć. Tylko 36% respondentów stwierdziło, że ich organizacje mają narzędzia pomiarowe do ilościowego określenia swoich wysiłków na rzecz zrównoważonego rozwoju, a tylko 17% wykorzystuje te pomiary do optymalizacji w oparciu o wyniki – skomentował wyniki Justin Keeble, Dyrektor ds. Globalnego zrównoważonego rozwoju w Google Cloud"

swiatoze.pl/badania-google-66-

Prąd z Maroka popłynie najdłuższym kablem podmorskim do UK.

"Moc instalacji słonecznych mających powstać w Maroku – dokładniej w jego południowo-zachodniej części mniej więcej na wysokości Wysp Kanaryjskich – ma sięgnąć 7 GW. Dodatkowe 3,5 GW mocy mają mieć turbiny wiatrowe. Instalację będzie uzupełniał potężny magazyn energii 20 GWh/5GW".

portaltechnologiczny.pl/2022/0

Płonie Czerwony Las w Czarnobylu. Jednak nie stanowi to niebezpieczeństwa dla Polski. Podniesiony poziom promieniowania gamma jest obserwowany jedynie lokalnie.

Artykuł: wiadomosci.radiozet.pl/Swiat/C

Obecna sytuacja radiacyjna w Polsce: gov.pl/web/paa/sytuacja-radiac

Rekord na Antarktydzie: 40°C powyżej średniej.

"Fale upałów uderzyły w najzimniejsze regiony polarne na świecie – Arktykę i Antakrktydę.
W niektórych obszarach spowodowały wzrost temperatury o około 40°C. Z kolei 25 lutego zasięg lodu morskiego na Antarktydzie osiągnęła najniższy poziom od początku rejestracji tego pomiaru w 1979 r.".
naukatolubie.pl/rekordowa-temp

Naukowcy po raz pierwszy znaleźli plastik w ludzkiej krwi.

"Najczęściej występującym we krwi rodzajem plastiku był PET, z którego wytwarza się plastikowe butelki – polietylen, popularne tworzywo do produkcji m.in. plastikowych woreczków, tzw. zrywek rozpowszechnionych w handlu spożywczym oraz polistyren, z którego powstaje styropian, szczoteczki do zębów czy zabawki. We krwi badanych znaleziono też poli(metakrylan metylu), PMMA, główny składnik szkła akrylowego".

kopalniawiedzy.pl/krew-plastik

Hydrolog z IMGW: susza zagraża polskim rzekom; pustynnieją obszary kilku regionów.

kopalniawiedzy.pl/Polska-rzeki

Meta chciała pozwolić na grożenie śmiercią, ale nie chce zmieniać swoich szkodliwych algorytmów.

panoptykon.org/dlaczego-potrze

Jak nie susza, to powódź. W Australii coraz trudniej się żyje.

"Po raz pierwszy w historii premier Australii ogłosił stan wyjątkowy i przyznał, że z powodu zmian klimatu jego kraj staje się coraz trudniejszym miejscem do życia. W ciągu ostatnich dwóch tygodni dwa australijskie stany – Nowa Południowa Walia i Queensland – doświadczyły rekordowych opadów deszczu. Powodzie zabiły 20 osób, a tysiące domów znalazło się pod wodą".

kopalniawiedzy.pl/Australia-po

Rola kremlowskiej propagandy w kreowaniu nastrojów antyuchodźczych w Polsce.

"Niestety efekty akcji propagandowej kierowanej przeciwko cudzoziemcom przyniosła swój skutek w postaci narastającej fali hejtu w sieci oraz rzeczywistych aktów przemocy. Dlatego bardzo ważne jest, abyśmy nie rozpowszechniali plotek i niezweryfikowanych informacji, ponieważ stajemy się w ten sposób mimowolnie narzędziem w akcji dezinformacyjnej".

fakenews.pl/spoleczenstwo/rola

Sekurak odpala darmowe szkolenie dla każdego z zakresu ochrony tożsamości, OSINTu i analizowania fake newsów.

Agenda:
- Wyszukiwanie informacji na podstawie zdjęć i filmów (OSINT)
- Wyszukiwanie informacji o osobach (OSINT)
- Podstawy zachowania anonimowości i bezpiecznej pracy w Internecie (OPSEC)
- Usuwanie swoich danych z Internetu (OPSEC)
- Podstawy analizy dezinformacji
- Liczne case studies

sekurak.pl/bezplatne-szkolenie

Show older
101010.pl

The social network of the future: No ads, no corporate surveillance, ethical design, and decentralization! Own your data with Mastodon!