Follow

Przedpremiera w Warszawie — już pojutrze o 17:00 w Świetlicy Wolności.
Wydarzenie na FB:
facebook.com/events/4351482004

· · Web · 3 · 1 · 7

@Dobromir_Sosnierz Panie Pośle, zaryzykuję twierdzenie że niewiele osób z Mastodona / Fediwersum korzysta z FB. Może warto takie wydarzenia również promować przez otwarte platformy typu ? Serwer (instancja) zarządzany przeze mnie jest tu: mobilizon.pl/ Można też pomyśleć nad jakimś serwerem 'partyjnym' 😉

@michal @Dobromir_Sosnierz

Partyjny serwer to świetny pomysł, ale otwarta rejestracja już nie, a z kolei raczej większość serwerów Mobilizona ma raczej przeciwny profil, takich neutralnych politycznie raczej nie widuję

@mkljczk @Dobromir_Sosnierz @michal

Jakaś alternatywna na pewno by się przydała. Obserwując własną reakcję na tego toota, dostrzegam niezerowe prawdopodobieństwo, że taki post więcej osób zniechęci niż zachęci do sprawdzenia eventu czy jakiejkolwiek innej interakcji.

Jeśli jest coś co łączy większość jeśli nie wszystkich użytkowników tutaj, to niechęć do Facebooka i innych zcentralizowanych, śledzących człowieka na każdym kroku portali.

@michal Po prostu, przekonujmy ludzi do tego miejsca, zanim zaczniemy ich zasypywać tym, że jeszcze mają zastąpić youtube peertubem, facebooka mobilizonem, whatsappa matrix.org, instagram pixelfedem, o tym dowiedzą się później :p

@mkljczk
@michal
Ależ ja tylko uprzejmie daję feedback w kwestii inicjalnego toota, który może się przydać. Korzystać z niego nie trzeba. Jeśli mam rację to nie ma sensu wrzucać tu linków do Fb bo nikt nie kliknie nawet, nie mówiąc o tym że jeszcze mogą zniechęcić.

@mkljczk @michal
Dobromira raczej nie trzeba niańczyć pobłażliwością do jego wyborów używanych platform, można przecież wyrazić swoje zdanie nie bojąc się że się obrazi i ucieknie. A mnie np taki post z linkiem do fejsa jedynie zniechęca, więc pomyślałem że dam feedback.

@rogatywieszcz @mkljczk @michal Jest wrzucony plakat ze wszystkimi potrzebnymi informacjami, więc nie trzeba wchodzić na FB, co innego jakby był tylko sam link do wydarzenia.

@hlukasz
A ok, to widzisz, nie było dla mnie jasne. Założyłem że na Facebooku są zapisy czy coś w ten deseń.
@mkljczk @michal

@Dobromir_Sosnierz no tutaj to raczej mało ludzi używa mordoksiązki. może peertube już szybciej.

Sign in to participate in the conversation
101010.pl

The social network of the future: No ads, no corporate surveillance, ethical design, and decentralization! Own your data with Mastodon!