Follow

No to jeszcze raz...
Raz, dwa trzy, próba wolności słowa nr 2.

Homoseksualizm jest zaburzeniem seksualności.
Szczepionki nie są jedynym remedium na kowida.
Operacja plastyczna nie czyni z faceta kobiety, a płcie są tylko dwie.
A cenzurowanie takich wpisów to po prostu tęczowy faszyzm.

Witam po raz kolejny szanownych mastodontów. :)

I wyrazy najszczerszego braku szacunku do mazgajów zgłaszających niewygodne wpisy z braku lepszych argumentów.

@mkljczk Marcin, proszę natychmiast przestać udawać p. Dobromira! 😀
@Dobromir_Sosnierz

@mkljczk A byłem skłonny postawić dolary przeciwko orzechom, że to Twoja sprawka… No cóż, tym razem intuicja mnie zawiodła 😉

@Dobromir_Sosnierz tej, ale jeśli nie podoba ci się, że ktoś zgłasza twoje posty "z racji braku argumentów", to może sam dawaj argumenty?
Bo ma razie sam jebiesz po osobach homoseksualnych i transpłciowych "z braku lepszych argumentów", czy po prostu antynaukowości ;)

@crusom Nie napisałem nic o osobach, a tym bardziej nie „je***ałem” jak się kolega był uprzejmy wyrazić. Rozumiem, że stosowanie takie słownictwa nie jest problemem, ale wypowiedzenie na głos chrześcijańskiego poglądu na homoseksualizm jest niedopuszczalną herezją.
Ja nie powiedziałem nigdzie, że w tym wpisie były argumenty. W tym wpisie były jedynie tezy, których na innym portalu nie wolno stawiać. Wpis ma jedynie cel badawczy — chcę od razu wiedzieć, czy wolno je stawiać tutaj. Ale skoro już na dzień dobry wygraża się tutaj banami, to raczej nie jest to dobre miejsce.

@Dobromir_Sosnierz lubię zabawę w raz, dwa, trzy, bana łapiesz dzisiaj Ty…

@mkljczk @Dobromir_Sosnierz jeśli będzie bezpodstawne obrażanie na podstawie seksualności to reakcja będzie jasna i stanowcza.

@xaphanpl @mkljczk @Dobromir_Sosnierz
Jedni powiedzą, że już obraził, drudzy że jest jeszcze daleko. A Ty? Jesteś tu władzą najwyższą, więc w sumie wartoby wiedzieć.

@rogatywieszcz @xaphanpl @Dobromir_Sosnierz Sam uważam, że wyrażenie swojej opinii np. dot. tego czym choćby homoseksualizm jest ciężko nazwać „homofobią”, gdy nie służy to np. zdyskredytowaniu innej osoby

@rogatywieszcz @xaphanpl @Dobromir_Sosnierz a przyznam, że po przekroczeniu pewnej granicy autentycznie brzydzę się czytając niektóre „opinie”

@xaphanpl @selfisekai @Dobromir_Sosnierz @mkljczk "Musimy" czyli co ? Homofobiczny i prowokacyjny wpis Sośnierza będzie tak sobie wisiał ?

@miklo @xaphanpl @selfisekai @mkljczk
No proszę, wypisuje inkwizycyjne nienawistne farmazony, ale spację przed pytajnkiem robi, jak porządny człowiek. :)
Czy wzywanie do wykluczania kogoś z debaty to nie jest właśnie wzywanie do nienawiści ?

@miklo @xaphanpl @selfisekai @mkljczk
Czy stosowanie obraźliwego terminu „homofobia” wobec dość oczywistego poglądu, że istnieje tylko jedno prawidłowe ukierunkowanie popędu płciowego, terminu który sugeruje jakąś „fobię” a więc „nieuzasadniony lęk”, a więc zaburzenie psychiczne — czy to nie jest mowa nienawiści ?

@Dobromir_Sosnierz @miklo @xaphanpl @selfisekai @mkljczk okay, uzasadnij swój pogląd na temat jedynego słusznego popędu płciowego, bo świat zwierząt i antropologia mówią co innego :p

@Dobromir_Sosnierz @miklo @xaphanpl @mkljczk jest niezgodne z obecną wiedzą naukową

While some people believe that homosexual activity is unnatural,[12] scientific research shows that homosexuality is a normal and natural variation in human sexuality and is not in and of itself a source of negative psychological effects.[2][13] There is insufficient evidence to support the use of psychological interventions to change sexual orientation.[14][15]

z przypisami tutaj: https://en.wikipedia.org/wiki/Homosexuality

@selfisekai @xaphanpl @miklo @mkljczk
Nie ma tutaj żadnej wiedzy, tylko błędna interpretacja danych. Nie twierdzę, że h. jest „nienaturalny”, bo krótkowzroczność, nadwaga czy polidaktylia też są w jakimś sensie naturalne, tzn. występują samorzutnie w przyrodzie. Wyprowadzanie z tego wniosku, że nie jest to zaburzenie, jest jaskrawo niedorzeczne.
Ale w tym momencie nie o to nawet chodzi. Załóżmy, że się mylę we wszystkim — chcę wiedzieć, czy to jest portal, na którym mam prawo się mylić. Czy kolejny, który dekretuje jakieś niepodważalne dogmaty.

@miklo @xaphanpl @selfisekai @Dobromir_Sosnierz

To przykre, że za bardziej obrywa się politykom, którzy de facto żądają równouprawnienia (zniesienie państwowych małżeństw itd.) za domniemaną homofobię, niż politykom, którzy wyuczyli się „inkluzywnego” języka, w którym zresztą niezbyt dobrze się odnajdują, jak na przykład politycy SLD.

@mkljczk Możesz uprzejmie wytłumaczyć na czym polega "równouprawnienie przez zniesienie państwowych małżeństw" ?

@mkljczk Dokładnie od roku leży w sejmie ustawa o równości małżeńskiej: orka.sejm.gov.pl/Druki9ka.nsf/ Taką równość masz na myśli czy jakąś inną (jaką) ?

@miklo Oczywiście to tylko jeden ze sposobów na wprowadzenie równości małżeńskiej. Są osoby, są libki, które nie chcą poszerzać instytucji małżeństwa, wręcz przeciwnie, są jej przeciwnikami.

Przeciwnik małżeństw, który wiarygodnie byłby też zwolennikiem równości, mówiłby: „znieśmy małżeństwa, ale dopóki istnieją, to przynajmniej wprowadźmy w nich równość”. Nie ściemniajmy, że pierwszy z tych postulatów może zamaskować brak drugiego – zwłaszcza biorąc pod uwagę praktyczne perspektywy wprowadzenia jednego i drugiego w życie. @mkljczk @miklo

@rcz @miklo Błąd. Przeciwnik małżeństw, który popierałby poszerzenie prawnej definicji małżeństwa to żart, a poza tym z punktu widzenia strategii politycznej, w ten sposób odbiera sobie argument za zniesieniem państwowych małżeństw.

Niby dlaczego? Nie ma nic niekonsekwentnego w postawie: „jestem przeciwko X (gdzie X to cokolwiek: subwencje oświatowe, dopłaty do mleka, dostęp do broni, kartki na mięso, alkohol, własność ziemi), ale skoro już mamy X, to przynajmniej dostęp do X nie powinien dyskryminować ze względu na płeć, kolor skóry, orientację seksualną, itd.”.

Ośmiesza się raczej ktoś, kto zamiast powiedzieć wprost, czy popiera aktualną dyskryminację, czy jej zniesienie tu i teraz – skrywa się tylko tchórzliwie za libertariańskimi fantazjami na nieokreśloną przyszłość. @mkljczk @miklo

@rcz @miklo To jest utwierdzanie tego stanu, z którym chce się walczyć. Nie powinno się oczywiście również dyskryminować prawnie sologamii czy poligamii, ale… Przewidywanie tego przez prawo to po prostu odwrotny kierunek.

Swoją drogą, to dość zabawne, że od prawicowców można usłyszeć jednocześnie, że są przeciwko równości małżeńskiej, bo jej wprowadzenie to byłby atak na instytucję małżeństwa, oraz że są przeciwko równości małżeńskiej, bo jej wprowadzenie utrudniłoby atak na instytucję małżeństwa.

Zupełnie jakby to były tylko dęte racjonalizacje. @mkljczk @miklo

@Dobromir_Sosnierz Teraz się zastanawiam czy Ty tak na serio czy po prostu prowokacyjny troll.

@Dobromir_Sosnierz pamiętam Pana walkę z absurdami taśmowego, niemal automatycznego i przez to przekłamanego głosowania w PE w tempie robotów - świetnie Pan to pokazał i obnażył.
Czy zmieniło się coś w tym temacie od tamtego czasu? Czy eurokraci dalej swoje robią?

@barszczyk @Dobromir_Sosnierz

Wow, gratuluję poruszenia tematu innego niż jedna z czterech literek. Nie tylko tym żyjemy.

@barszczyk Nie zaglądam, ale przypuszczam, że nic się nie zmieniło poza tym, że teraz nie ma już tego jednego, co na to narzekał.

@Dobromir_Sosnierz Dzień dobry! :) Obserwuję tę instancję od prawie roku, zdarzają się wpisy przedstawiające różne poglądy. Jedyny ban jakiego byłem świadkiem był dla faktycznie wulgarnej i obrażającej innych użytkowników osoby. Niestety musisz być przygotowany na to, że będzie tu sporo osób niezgadzających się z Tobą, bo ogólnie cały mastodon ma więcej użytkowników z lewej niż prawej strony.

@storkeus Nie mam problemu z byciem w mniejszości. Nie mam problemu z dyskutowaniem z lewicą. Chcę tylko mieć pewność, że wysiłek włożony w budowanie profilu nie zostanie potraktowany w ten sposób, co na TT.

@Dobromir_Sosnierz
1. W pewnym sensie tak, ale to coś zupełnie naturalnego. I nie da się tego "wyleczyć".
2. Na "kowida" nie ma żadnego magicznego sposobu, więc szczepionka też nie załatwi sprawy w 100%. Ale na razie nie ma nic dającego większą szansę eradykacji.
3.1 Zgadza się. Ale "zmiana płci" to dłuższy proces niż tylko operacje plastyczne.
3.2 Z tymi płciami to dużo bardziej skompilowana sprawa. Tutaj przystępne wyjaśnienie naukowe: youtube.com/watch?v=008-gFfxoN

@grzgrz
1. Naturalnego jak wszystkie inne naturalne zaburzenia. Czy da się wyleczyć, to się okaże. Nawet jeśli teraz nie znamy sposobu, to nie znaczy, że nie wynajdziemy go w przyszłości. Oczywiście pod warunkiem, że nauka przestanie być terroryzowana przez polityczną poprawność, bo w takich warunkach jak teraz badania są w zasadzie niemożliwe, bo z miejsca zostaną uznane za niestosowne.
2. Szczepionka nie daje raczej szansy na eradykację. Nie słyszałem, żeby ktoś naprawdę wierzył, że tego wirusa da się jeszcze eradykować. Żadnej podobnej choroby nie udało się w ten sposób całkowicie usunąć.
3.1. Niezależnie od ilości przeprowadzonych zabiegów nadal nie zmienia to płci, tzn. nie mamy technologii, która funkcjonalną kobietę zamieniłaby w funkcjonalnego faceta lub odwrotnie. Jest to tylko pudrowanie rzeczywistości.
3.2. To nie jest naukowe wyjaśnienie, chociaż autor stara się zacierać granicę między wiedzą, a swoją siatką światopoglądową. W skrócie — on nadal mówi o dwóch płciach, wskazuje tylko, że w jednym organizmie mogą istnieć cechy obu z nich (na tym samym poziomie lub na różnych).
W 15:40 prowadzący ujawnia swoją „genderową” optykę, twierdząc, że to wychowanie determinuje preferncje wyboru zawodów i skłonności psychiczne. To jest co najmniej nadużycie, bo jednak te skłonności w bardzo dużym stopniu są jednak determinowane biologicznie.
Dodawanie jako argumentu na istnienie więcej niż 2 płci tego, że niektórzy „czują” coś innego niż jest naprawdę, jest już zupełnym kuriozum. Na tej zasadzie można twierdzić, że wzrost też jest relatywny, bo wzrost psychiczny może odbiegać od metrycznego.
Tak więc u człowieka występują dwie płcie, a zjawiska o których mówi ten facet, to po prostu zaburzenia rozwojowe skutkujące wykształceniem się osobnika łączącego pewne cechy obu tych płci.

Ale cieszę się, że w 5:05 pada wyraźnie, że połączenie gamet jest początkiem nowego organizmu — czyli płód jest człowiekiem, co bywa przez antynaukowe lewactwo kwestionowane. :)

@Dobromir_Sosnierz
1. Kiedyś sądzono, że da się to leczyć. Próby leczenia ciała nic nie dały. Gdy próbowano leczyć leczyć psychologicznie efektów też nie było. Więc po wielu latach badań najpierw wyszło, że leczyć się nie da, a później, że to nie jest choroba, ani nic innego co by się dało leczyć. Do tego doprowadziły badania naukowe.
2. Żeby daleko nie szukać: ospa prawdziwa, jeden z najwredniejszych wirusów nękających ludzkość eradykowana dzięki uporczywym szczepieniom pl.wikipedia.org/wiki/Ospa_pra

@Dobromir_Sosnierz 3. Człowiek chciałby, żeby świat był prosty jak liczby całkowite, albo 0 albo 1. Niestety świat nie jest prosty i bliżej mu do liczb rzeczywistych gdzie między 0 a 1 jest mnóstwo pomiędzy nimi.
Jeżeli osobnik ma cechy więcej niż jednej płci, jak określić jego płeć w tak ubogiej klasyfikacji jak tylko kobieta / mężczyzna?

OK, gra polega na tym, że DS:

Prezentuje swój światopogląd jako "oczywisty" i "chrześcijański", a więc nie wymagający argumentowania, i wzywa innych, aby szukali kontrargumentów. Wynika to rzecz jasna z uprzywilejowania tego światopoglądu w polskim prawie i obyczajowości politycznej. Jest on wyrazem rządzącej ideologii i jako taki ma ze sobą całą przemoc państwa, symboliczną i fizyczną.a jednocześnie

Przedstawia swoje wypowiedzi jako "testowanie granic wolności wypowiedzi", czyli pozycjonuje się jako uciśniony przez "tęczowy faszyszm".Jest to dezorientujące, dopóki nie zobaczymy owej wewnętrznej sprzeczności, która przywodzi mi na myśl klasyczną definicję hucpy: kiedy ktoś, zabiwszy rodziców, prosi sąd o wyrozumiałość dla sieroty.

To nie jest żadne testowanie wolności wypowiedzi, tylko zwykły trolling. "White lives matter" po polsku. Nie ma się co nim przejmować, zwłaszcza, że sam szuka kłopotów. Chcącemu nie dzieje się krzwda.

@petros
Jeśli jest to gra, to zupełnie nie zrozumiał Pan zasad.
1. Nie prezentuję swojego światopoglądu jako oczywisty. Po prostu sprawdzam, czy mogę go w ogóle wyrażać. Na Twitterze nie mogę, więc zanim zainwestuję swój czas i energię w dyskusje w tym miejscu, chcę się upewnić, że nie zostanie ona przerwana banem, kiedy jakiś lewus popłacze się z braku argumentów. Więc nie, nie ma w tym wpisie argumentów i nie, nie było nawet jego celem wywołanie dyskusji na temat tych poglądów — tylko sprawdzenie czy go zdejmą czy nie.
2. Przemoc państwa ? Pan się dobrze czuje ? Żyje Pan w imaginowanym świecie własnej martyrologii. Żadna przemoc państwa nie jest stosowana w celu zmuszenia kogoś do zaniechania wygłaszania lewicowej narracji w sprawie LGBT. A gdyby była, sam bym przeciw temu protestował. To środowiska lewicowe opanowały punkty moderacji różnych portali i wymuszają uciszanie głosów przeciwnych — to jest symboliczna przemoc, o ile w ogóle można stosować takie durne pojęcie.
3. White lives matter jest adekwatną odpowiedzią na niedopuszczalne rasistowskie hasło „black lives matter”.

Szanuję Pańską perspektywę, nawet jeśli jej nie podzielam. Oczekuję wzajemności.
@Dobromir_Sosnierz Raz dwa trzy, test wolności słowa nr 3.

Pan Sośnierz to ruski agent, który za pieniądze Putina szerzy w Polsce jego propagandę.

"I wyrazy najszczerszego braku szacunku do mazgajów zgłaszających niewygodne wpisy z braku lepszych argumentów"

@mkljczk @Dobromir_Sosnierz Cóż - wiadomo przynajmniej, których serwerów nie używać. Ciekaw jestem, jak z moim to wygląda. Mam konto na mstdn.io oraz na 101010.pl.

@simonin @mkljczk @Dobromir_Sosnierz
Czyli o to chodziło?
Nie jest tak różowo.

Nie zależy im na wolności słowa, tylko na moderacji wypowiedzi.

@tomplus @simonin @Dobromir_Sosnierz Każdy serwer może mieć swoje zasady. Są np. takie, na których priorytetem jest swoboda wypowiedzi, ale są one często blokowane przez inne serwery.

@mkljczk @Dobromir_Sosnierz @simonin Czyli będąc na
@mastodon.social mogę nie zobaczyć wpisu człowieka na serwerze @Mastoban.social? A będąc na @Mastofree.social już tak?

@mkljczk @Dobromir_Sosnierz @tomplus Wow, ale ta lista jest długa :D
Dosłownie warto wchodzić na takie "about" i od razu wiadomo, czy warto zakładać konto na takim serwerze.

Sign in to participate in the conversation
101010.pl

The social network of the future: No ads, no corporate surveillance, ethical design, and decentralization! Own your data with Mastodon!