Follow

Jak wygląda (tak naprawdę) zdalne nauczanie w wydaniu polskim?
→ Każdy nauczyciel wybiera sobie jakąś platformę, która mu najbardziej pasuje (nie, nie jedną) w efekcie czego uczeń mając 9 nauczycieli korzysta z 10+ różnych platform, które musi stale monitorować czy coś nowego na nich się nie pojawia...
Konto na google i facebook oczywiście obowiązkowe, inaczej przecież się nie da. 🙃

· · Web · 1 · 1 · 0

@AgataSki Zróbcie nauczanie zdalne powiedział rząd. Będzie fajnie, powiedział rząd.
Wiadomości na e-dziennikach działają, jakby nie chciały. Do tego część platform nie wytrzymuje obciążenia.
Wideokonferencje z tym samym problemem różnorodności; Zoom, Webx, Discord [...] Do wyboru, do koloru.
Po całym tym zamieszaniu prawdopodobnie z połączenia mojego lenistwa, nieogarnięcia i wszechobecnego chaosu moja średnia ładnie ucierpi.

@sdebkowski Część? Ja bym powiedziała większość 🤪
Ostatnio dowiedziałam się, że platforma clickmeeting, z której zdecydowała się korzystać nasza nauczycielka z matematyki (która jako jedna z nielicznych stara się prowadzić "normalne" lekcje, bo większość po prostu zadaje materiał i "radźcie se"), nagle zmieniła zdanie co do swojej "wersji testowej" - zamiast 30 osób, mogło być 25, a zamiast 30 dni, nagle jej skrócili do 7.
Biedna ma już tak tego wszystkiego dość, że olała testowanie innej (bezpłatnej, na prywatnym serwerze) i zapłaciła za normalną wersję prawdopodobnie koło 100zł 😕

@AgataSki @sdebkowski U mnie to inaczej wygląda. Cała szkoła korzysta z... Discorda. Utworzyli pokoje każda klasa inny i jakoś w głąb tego i tyle. Zero problemów tylko czasami dla pewności zadania domowe wysyłają na limbrusie. Ogólnie to że tak powiem sprawdziań dla dyrekcji szkoły jak . Jak ktoś jest kumaty i mają kumatego informatyka to zawsze narzucą jedną rzecz i idzie to do przodu. Szkoda że zawsze jakieś wynalazki zamknięte wymyslają ale cóż... ważne że w ciągu 1 dnia się zorganizowali i sobie radzą. Plan lekcji też im nowy dali że nawet w-f online mają ;)

Sign in to participate in the conversation
101010.pl

The social network of the future: No ads, no corporate surveillance, ethical design, and decentralization! Own your data with Mastodon!